Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
11 maja 2023

Tydzień bibliotek. Przedszkolaki odwiedziły czytelnie

fot. GCK Biblioteka Sicienko

fot. GCK Biblioteka Sicienko

W ramach „Tygodnia Bibliotek” w dniach 8 -15 maja bibliotekę tradycyjnie od kilku lat odwiedzają grupy przedszkolaków wraz ze swoimi opiekunkami.

Spotkania były okazją, aby opowiedzieć dzieciom o pracy bibliotekarza, o szanowaniu książek i o tym dlaczego warto czytać.

Przedszkolaki pytały:
-Czym się różni biblioteka od księgarni?
-Dlaczego w bibliotece nie płaci się za książki?
- Jak można zostać czytelnikiem?
-Jak korzystać z książeczek zgromadzonych na półkach?
Dziękujemy za odwiedziny i życzenia!
Zapraszamy do Biblioteki nie tylko w czasie majowego Tygodnia Bibliotek, ale przez cały rok bo... przecież od zawsze jest ona „Moja, Twoja, Nasza” tak jak brzmi hasło promujące tegoroczną, już XX edycję.

Materiał: GCK Biblioteka Sicienko

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)