EKO-nawyki. Do konkursu przystąpiły przedszkolaki z gminy

fot. UG Białe Błota
Rozstrzygnęliśmy konkurs „EKO-nawyki”, skierowany do Przedszkoli z terenu naszej gminy.
Celem konkursu było zwiększenie wiedzy dzieci na tematy dotyczące środowiska naturalnego oraz zachęcenie ich i opiekunów do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska. Wychowawcy poprzez przeprowadzenie zajęć przedstawiających „EKO-nawyki” zainspirowali swoich małych podopiecznych do wprowadzania w życie zasad mających na celu ochronę środowiska naturalnego m. in. poprzez oszczędzanie wody, segregację odpadów, wspieranie owadów pożytecznych, dokarmianie ptaków w okresie zimowym, używanie toreb wielorazowych do zakupów itd. Ostatecznym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu prezentujące „EKO-nawyki”.
Do udziału w konkursie przystąpiły: Gminne Przedszkole „Wróżka” w Białych Błotach, Niepubliczne Przedszkole „ 4 Pory Roku” w Cielu oraz grupy z Oddziałów Przedszkolnych w SP im. M. Rejewskiego w Białych Błotach oraz z SP im. Ks. J. Twardowskiego w Przyłękach.
W dniu 22 maja 2023 r. osobiście do każdej z placówek wybrał się Wójt Gminy Białe Błota i wraz z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Danielem Kończakiem oraz Moniką Kobus wręczyli dzieciom nagrody oraz dyplomy. Dzieci nie kryły radości z otrzymanych upominków, natomiast nas cieszy fakt, że mieszkańcy, a w szczególności ci najmłodsi tak chętnie biorą udział w eko-inicjatywach. Spotkanie było także okazją do rozmów z dyrekcją, kadrą pedagogiczną oraz dziećmi.
Spośród wszystkich prac wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Oddział Przedszkolny SP im. Ks. J. Twardowskiego w Przyłękach grupa „0” – wychowawcy: Natalia Stan, Emilia Suchomska,
II miejsce Przedszkole „ 4 Pory Roku” grupa „Stokrotki” – wychowawcy: Joanna Markowska,
III miejsce Gminne Przedszkole „Wróżka” grupa „Smerfy” - wychowawcy: Kamila Brzezińska, Monika Mikos.
Wyróżnienia:
Gminne Przedszkole „Wróżka” grupa „Gumisie” – wychowawcy: Karolina Borowicz, Anna Łuczak,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Niedźwiadki” – wychowawcy: Patrycja Koszutowska,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Jagódki” – wychowawcy: Małgorzata Gabryszewska, Żaneta Świetlik,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Sówki” – wychowawcy: Marta Gąska,
Oddział Przedszkolny SP im. M. Rejewskiego w Białych Błotach grupa „0F” – wychowawcy: Anna Tokarczuk, Joanna Świtkowska,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Zajączki” – wychowawcy: Mirosława Matysiak, Małgorzata Marek,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Sowy” – wychowawcy: Bernadeta Każarnowicz, Dorota Kopczyńska,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Krasnoludki” – wychowawcy: Dorota Kos, Jolanta Fidler-Lis,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Leśne Duszki” – wychowawcy: Beata Pilecka, Gabriela Strzelewicz.
Materiał: UG Białe Błota
Galeria


















Czytaj również
- Gminne Przedszkolaki w akcji! Prawdziwa eksplozja kreatywności
- Ale to były piękne dni! Uroczyste śniadania wielkanocne w żłobkach
- Zabawa z dziećmi "w bezpieczeństwo". Policjanci z wizytą w przedszkolu
- Wizyta policjantów w przedszkolu. Prelekcje o bezpieczeństwie
- Różnice między alpakami a lamami. Zajęcia edukacyjne
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!