EKO-nawyki. Do konkursu przystąpiły przedszkolaki z gminy
fot. UG Białe Błota
Rozstrzygnęliśmy konkurs „EKO-nawyki”, skierowany do Przedszkoli z terenu naszej gminy.
Celem konkursu było zwiększenie wiedzy dzieci na tematy dotyczące środowiska naturalnego oraz zachęcenie ich i opiekunów do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska. Wychowawcy poprzez przeprowadzenie zajęć przedstawiających „EKO-nawyki” zainspirowali swoich małych podopiecznych do wprowadzania w życie zasad mających na celu ochronę środowiska naturalnego m. in. poprzez oszczędzanie wody, segregację odpadów, wspieranie owadów pożytecznych, dokarmianie ptaków w okresie zimowym, używanie toreb wielorazowych do zakupów itd. Ostatecznym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu prezentujące „EKO-nawyki”.
Do udziału w konkursie przystąpiły: Gminne Przedszkole „Wróżka” w Białych Błotach, Niepubliczne Przedszkole „ 4 Pory Roku” w Cielu oraz grupy z Oddziałów Przedszkolnych w SP im. M. Rejewskiego w Białych Błotach oraz z SP im. Ks. J. Twardowskiego w Przyłękach.
W dniu 22 maja 2023 r. osobiście do każdej z placówek wybrał się Wójt Gminy Białe Błota i wraz z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Danielem Kończakiem oraz Moniką Kobus wręczyli dzieciom nagrody oraz dyplomy. Dzieci nie kryły radości z otrzymanych upominków, natomiast nas cieszy fakt, że mieszkańcy, a w szczególności ci najmłodsi tak chętnie biorą udział w eko-inicjatywach. Spotkanie było także okazją do rozmów z dyrekcją, kadrą pedagogiczną oraz dziećmi.
Spośród wszystkich prac wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Oddział Przedszkolny SP im. Ks. J. Twardowskiego w Przyłękach grupa „0” – wychowawcy: Natalia Stan, Emilia Suchomska,
II miejsce Przedszkole „ 4 Pory Roku” grupa „Stokrotki” – wychowawcy: Joanna Markowska,
III miejsce Gminne Przedszkole „Wróżka” grupa „Smerfy” - wychowawcy: Kamila Brzezińska, Monika Mikos.
Wyróżnienia:
Gminne Przedszkole „Wróżka” grupa „Gumisie” – wychowawcy: Karolina Borowicz, Anna Łuczak,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Niedźwiadki” – wychowawcy: Patrycja Koszutowska,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Jagódki” – wychowawcy: Małgorzata Gabryszewska, Żaneta Świetlik,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Sówki” – wychowawcy: Marta Gąska,
Oddział Przedszkolny SP im. M. Rejewskiego w Białych Błotach grupa „0F” – wychowawcy: Anna Tokarczuk, Joanna Świtkowska,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Zajączki” – wychowawcy: Mirosława Matysiak, Małgorzata Marek,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Sowy” – wychowawcy: Bernadeta Każarnowicz, Dorota Kopczyńska,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Krasnoludki” – wychowawcy: Dorota Kos, Jolanta Fidler-Lis,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Leśne Duszki” – wychowawcy: Beata Pilecka, Gabriela Strzelewicz.
Materiał: UG Białe Błota
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!