Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
30 maja 2023

EKO-nawyki. Do konkursu przystąpiły przedszkolaki z gminy

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Rozstrzygnęliśmy konkurs „EKO-nawyki”, skierowany do Przedszkoli z terenu naszej gminy.

Celem konkursu było zwiększenie wiedzy dzieci na tematy dotyczące środowiska naturalnego oraz zachęcenie ich i opiekunów do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska. Wychowawcy poprzez przeprowadzenie zajęć przedstawiających „EKO-nawyki” zainspirowali swoich małych podopiecznych do wprowadzania w życie zasad mających na celu ochronę środowiska naturalnego m. in. poprzez oszczędzanie wody, segregację odpadów, wspieranie owadów pożytecznych, dokarmianie ptaków w okresie zimowym, używanie toreb wielorazowych do zakupów itd. Ostatecznym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu prezentujące „EKO-nawyki”.

Do udziału w konkursie przystąpiły: Gminne Przedszkole „Wróżka” w Białych Błotach, Niepubliczne Przedszkole „ 4 Pory Roku” w Cielu oraz grupy z Oddziałów Przedszkolnych w SP im. M. Rejewskiego w Białych Błotach oraz z SP im. Ks. J. Twardowskiego w Przyłękach.

W dniu 22 maja 2023 r. osobiście do każdej z placówek wybrał się Wójt Gminy Białe Błota i wraz z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Danielem Kończakiem oraz Moniką Kobus wręczyli dzieciom nagrody oraz dyplomy. Dzieci nie kryły radości z otrzymanych upominków, natomiast nas cieszy fakt, że mieszkańcy, a w szczególności ci najmłodsi tak chętnie biorą udział w eko-inicjatywach. Spotkanie było także okazją do rozmów z dyrekcją, kadrą pedagogiczną oraz dziećmi.

Spośród wszystkich prac wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Oddział Przedszkolny SP im. Ks. J. Twardowskiego w Przyłękach grupa „0” – wychowawcy: Natalia Stan, Emilia Suchomska,
II miejsce Przedszkole „ 4 Pory Roku” grupa „Stokrotki” – wychowawcy: Joanna Markowska,
III miejsce Gminne Przedszkole „Wróżka” grupa „Smerfy” - wychowawcy: Kamila Brzezińska, Monika Mikos.

Wyróżnienia:
Gminne Przedszkole „Wróżka” grupa „Gumisie” – wychowawcy: Karolina Borowicz, Anna Łuczak,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Niedźwiadki” – wychowawcy: Patrycja Koszutowska,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Jagódki” – wychowawcy: Małgorzata Gabryszewska, Żaneta Świetlik,
Przedszkole „4 Pory Roku” grupa „Sówki” – wychowawcy: Marta Gąska,
Oddział Przedszkolny SP im. M. Rejewskiego w Białych Błotach grupa „0F” – wychowawcy: Anna Tokarczuk, Joanna Świtkowska,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Zajączki” – wychowawcy: Mirosława Matysiak, Małgorzata Marek,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Sowy” – wychowawcy: Bernadeta Każarnowicz, Dorota Kopczyńska,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Krasnoludki” – wychowawcy: Dorota Kos, Jolanta Fidler-Lis,
Gminne przedszkole „Wróżka” grupa „Leśne Duszki” – wychowawcy: Beata Pilecka, Gabriela Strzelewicz.

Materiał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)