Dziś mamy 17 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:
11 października 2018

Wojciechowscy ponownie najszybsi w Polsce

fot. pow.

fot. pow.

Uprawianie sportu i zdobywanie licznych medali to nie tylko przywilej młodych ludzi. O tym fakcie wielokrotnie przekonują nas# mieszkańcy Brzozy Małgorzata i Eugeniusz Wojciechowscy, którzy startują w zawodach lekkoatletycznych rangi Mistrzostw Polski mając 58 lat. Tylko w tym roku zdobyli kilkanaście medali mistrzowskich w tym dwa tytuły Mistrza Polski w kategorii Masters.

29 września Wojciechowscy zakończyli sezon na stadionie, startując w prestiżowym mitingu: „18 edycji Pucharu Bałtyku” w Sopocie. To bardzo kameralny stadion, wkomponowany w lasy morenowe Trójmiasta. Miting w Sopocie ma duży prestiż dlatego zawsze kończy sezon na stadionach w Polsce. Rywalizacja jest bardzo trudna, bo Mastersi startują bez podziału na kategorie wiekowe, a klasyfikacja łączna - open ustalana jest po przeliczeniu współczynnika wieku i płci. Mimo trudnej formuły Mastersi z Brzozy zwyciężyli w swoich konkurencjach zdobywając trzy złote medale.

Pani Małgorzata wystartowała w skoku w dal zdobywając złoto mimo, że rywalizowała z zawodniczką, będącą żołnierzem zawodowym i nauczycielką uczącą wychowania fizycznego. Górą jednak okazała się nauczycielka uczący w klasach I-III.

Pan Eugeniusz wystartował w skoku w dal i trójskoku. Zdobył dwa złote medale nie znajdując konkurencji wśród startujących panów. Tym razem nie było życiówek, bo mimo „słoneczka”, temperatura w czasie zawodów była niska. Organizatorzy nie przeprowadzili konkurencji biegowych, dlatego frekwencja nie przekroczyła 70 uczestników.

Wojciechowscy są zadowoleni ze startu w zawodach, bo udało się zdobyć kolejne medale. Jednak tych nie wliczają do swojej kolekcji, bo nie mają rangi mistrzowskiej.

Brązowe medale na mistrzostwach Polski

Wcześniej, gdyż 25 sierpnia w Toruniu startowali w III Mistrzostwach Polski w Trójboju Sprinterskim. To był ich debiut w tych mistrzostwach. Rywalizacja polega na starcie w biegu na 60, 100 i 200m. Wyniki są przeliczane na punkty i ustalana jest ostateczna kolejność trzech biegów łącznie. Małgorzata i Eugeniusz Wojciechowscy zdobyli solidarnie brązowe medale ustanawiając swoje życiówki. Tym razem startowała cała czołówka kraju, ale podział był na kategorie wiekowe. Jednak największą satysfakcję daje im fakt, że w nieoficjalnej klasyfikacji małżeństw są najszybsi w kategorii M-55,K-55 w Polsce.

Wojciechowscy zakończyli kolejny rok startów. Mają satysfakcję, że mimo upływu lat wciąż osiągają nowe rekordy życiowe, zdobywając liczne medale mistrzowskie, nowych znajomych i przyjaciół razem jeżdżąc na zawody w Polsce, spędzają wspólnie czas nadal nie znudzeni swoim towarzystwem.

Biegacze z Brzozy realizują swoje pasje sportowe i chyba również inwestują w swoje zdrowie. Poza tym są inspiracją dla młodszych, często otrzymując wyrazy sympatii podczas treningów jak również pytania o to jak biegać i trenować. Dlatego tradycyjnie dziękują wszystkim, którzy pozytywnie odbierają ich pasje sportowe.

Oceń artykuł: 13 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)