Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
05 maja 2022

40-letni złodziej zatrzymany przez policję. Grozi mu bezwzględne więzienie

fot. KWP Bydgoszcz, poglądowe

fot. KWP Bydgoszcz, poglądowe

Policjanci z Koronowa zatrzymali 40-latka podejrzanego o# kradzieże i włamania. Mężczyzna okradł klientkę sklepu, a także włamał się między innymi do lokalu małej gastronomii. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wszystko zaczęło się od pod koniec kwietnia, wówczas koronowscy policjanci ustalili, że w jednym ze sklepów w Koronowie doszło do kradzieży portfela z zawartością pieniędzy oraz karty bankomatowej. Następnego dnia funkcjonariusze ustalili, że sprawca kradzieży próbuje posłużyć się kradzioną kartą. Policjanci natychmiast udali się do jednego ze sklepów w Koronowie. Tam zatrzymali 40-latka. Mężczyzna został dowieziony do komisariatu.

Śledczy z Koronowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu łącznie trzy zarzuty dotyczące kradzieży portfela z zawartością, usiłowania kradzieży z włamaniem przy pomocy skradzionej karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem. Okazało się, że w połowie lutego włamał się też do domku letniskowego, skąd ukradł piec z butlą gazową oraz mikrofalówkę. Wszystkich przestępstw dokonał w warunkach recydywy. To jednak nie był koniec.

Dwa dni później koronowscy policjanci ustalili, że doszło do włamania do przyczepy kempingowej, w której mieści się lokal małej gastronomii w Koronowie. W tym przypadku podejrzenia padły również na 40-latka. Funkcjonariusze namierzyli podejrzewanego na rynku w Koronowie. Znaleźli przy nim w plecaku 2 kilogramy sera, kilogram szarpanej wieprzowiny oraz kilogram ogórków. Wszystko pochodziło ze splądrowanej przyczepy.

Koronowscy śledczy przedstawili mu kolejny już zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz może mu grozić znacznie wyższa kara bezwzględnego więzienia.

Nie wykluczone, że lista zarzutów może się wydłużyć, ponieważ do spraw 40-latka funkcjonariusze zabezpieczyli drabinę najprawdopodobniej pochodzącą z przestępstwa. W związku z tym, zwracamy się z prośbą do właściciela przedmiotu lub osób, które mogą pomóc w ustaleniu jego pochodzenia o kontakt osobisty z policjantami w Koronowie lub telefoniczny pod numerem telefonu 47 7521 200.

Materiał: Przemysław Słomski – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)