Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
13 kwietnia 2022

Dominika Pochowska druga w światowym turnieju Tallin Open

fot. Starostwo Powiatowe Bydgoszcz

fot. Starostwo Powiatowe Bydgoszcz

W dniach 25-27 marca 2022 roku w stolicy Estonii Tallinie rozegrano# jeden z największych turniejów zapaśniczych w Europie TALLIN OPEN - Kristjan Palusalu Memoriał Youth Wrestling Tournament.

Przez estońskie maty przewinęło się blisko 2000 młodych adeptów sportu zapaśniczego. Ten bardzo mocno obsadzony turniej odbył się z udziałem reprezentantek Kadry Narodowej w zapasach kobiet (kadetki). Pod wodzą trenerów Adama Bloka i Maksymiliana Mączyńskiego polskie zapaśniczki wywalczyły pierwsze miejsce drużynowo  i aż siedmiokrotnie stawały na estońskim  podium. W kategorii 69 kg rywalizowała Dominika Pochowska zapaśniczka GLUKS INVICTUS Sicienko. Wychowanka Trenera Jakuba Janiszewskiego poza pojedynkiem przegranym z Nikoletą Barba (Grecja) w pozostałych walkach odnosiła zwycięstwa, nie tracąc żadnego punktu technicznego. Dominika pokonała kolejno. Rekę Van Os (Holandia), Elzę Cibule (Łotwa) oraz Paulinę Kucharczyk (Polska) i stanęła na drugim stopniu podium, zdobywając srebrny medal dla reprezentacji Polski.

Materiał: Starostwo Powiatowe Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)