Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
25 stycznia 2023

Finał w najbliższą niedzielę. Przed nami Bieg Serc, koncerty i licytacje

fot.Gmina Białe Błota

fot.Gmina Białe Błota

Już tylko kilka dni dzieli nas od XXXI finału Wielkiej #Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Wolontariusze zbierać będą pieniądze na rzecz skutecznej walki z sepsą- gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, które bezpośrednio zagraża życiu pacjenta. Kluczowe jest więc wyposażenie szpitali w sprzęt najnowszej generacji, umożliwiający podjęcie skutecznej walki z drobnoustrojowym zakażeniem organizmu człowieka.

Znane są również szczegóły bogatego niedzielnego programu, któremu towarzyszyć będzie kolejne hasło: „Możemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- małych i dużych”. Koordynacją imprez, koncertów, wydarzeń i spektakli zajmie się sztab Wielkiej Orkiestry Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach.

Wspólne świętowanie w niedzielę 29 stycznia zaplanowano od godz. 15:00 w GCK. Usłyszymy naszych twórców na czele z Krisem Forbotem i BB Jazz Orkiestrą. Wystąpi także duet: Agata Wilant i Magdalena Kubat oraz Rafał Chmiel. Mocnym akcentem Finału Wielkiej Orkiestr okaże się również Bieg Serc, zorganizowany staraniem UKS „Czapla”, który o 16:00 wyruszy ze stadionu gminnego w Białych Błotach. Wiele wrażeń zapewnią też pokazy sportowe i taneczne. Sztabowcy Wielkiej Orkiestry zaproszą również do udziału w licytacji stacjonarnej. Większe lub mniejsze fanty, gadżety i drobiazgi m.in. uszyte własnoręcznie torby z filcowym serduszkiem, będzie można wylicytować w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. W programie finału Wielkiej Orkiestry nie zabraknie także pokazu strażaków ochotników- dla zwiedzających zostanie otwarta strażacka remiza. Szereg imprez i przedsięwzięć niedzielnego finału, ok. godz. 20:00 zwieńczy wspólne Światełko do Nieba.

W organizację niedzielnego finału włącza się równie aktywnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, zapraszając mieszkańców do udziału w festynie w szkolnej sali gimnastycznej. Maraton imprez zaplanowano w godzinach 9:00-14:00. Spodziewany dochód z licytacji oraz loterii w Przyłękach zasili konto Wielkiej Orkiestry. Wiele dziać się będzie również przy świetlicy wiejskiej w Łochowie, gdzie przy Jałowcowej od godz. 17:00 zaplanowano także wiele atrakcji. Wydarzenia tego wyjątkowego dnia zwieńczy Światełko do Nieba ok. godz. 20:00.

Całodzienną kwestą w miejscowościach gminy zajmie się natomiast 35 wolontariuszy . Mniejsze lub większe kwoty wrzucać można już teraz do stacjonarnych puszek, z których jedną umieszczono w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Białe Błota. Rozgrzejmy więc serca, oczekując atrakcji Wielkiego Finału.

Materiał: Gmina Białe Błota

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Poznajemy nasze sołectwa... Otorowo - Makowiska

Pierwsza wzmianka związana z historią Otorowa pochodzi z 1280 r., kiedy# w efekcie porozumienia miedzy księciem Mściwojem a księciem Ziemomysłem, wieś Otorowo i Łęgnowo w dowód uznania otrzymał kasztelan Dobiesław Sądowic. W roku 1577 powstała wieś zwana Otorowskim Młynem.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)