Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
05 października 2018
Absolwent odwiedził ZSAE

Wiceminister rolnictwa w Karolewie!

Fot. Krzysztof Zalewski

Fot. Krzysztof Zalewski

Dnia 5 października Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie zaszczycił swoją obecnością wiceminister rolnictwa: Ryszard Zarudzki.

Ryszard Zarudzki to polski zootechnik, specjalista ds. funduszy unijnych, doktor nauk rolniczych, polityk i urzędnik państwowy, od 2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Napawa nas dumą również fakt, że P. Zarudzki jest absolwentem naszej szkoły. Gośćmi towarzyszącymi w spotkaniu byli również: Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, wójt gminy Dobrcz - Krzysztof Szala oraz dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą - Maria Strąk.

Wśród gości znaleźli się również rodzice naszych uczniów; m.in przewodniczący Rady Rodziców - Witold Stec, grono pedagogiczne oraz pozostali pracownicy szkoły. Wszystkich przybyłych przywitał dyrektor Stanisław Buś oraz radna Powiatu Bydgoskiego - Małgorzata Kaźmierczak, będąca również polonistką w Zespole Szkół.

Tradycyjnie, otwarcie spotkania uświetnił występ zespołu „Karolaki” pod opieką Waldemara Woźniaka. Celem wizyty było spotkanie z uczniami ZSAE w Karolewie, szczególnie adresowane do uczniów Technikum Rolniczego, mającego na celu wymianę informacji dotyczących aktualnych problemów, z jakimi boryka się polskie rolnictwo. Wiceminister apelował do wszystkich o zapoznanie się z możliwością uzyskania dopłat unijnych, z czego wielu rolników mogłoby skorzystać, ale mają problemy z formalnościami (np. wypełnianie wniosków) lub też są niedoinformowani w kwestii przyznawania dofinansowania. Priorytetowymi uczynił również dwie sprawy: jak „zatrzymać” polskiego rolnika na wsi oraz starzenie się społeczności wiejskiej. Innymi kluczowymi kwestiami, na które zwrócono uwagę były: melioracje polskiej wsi; rolniczy handel detaliczny oraz rolnictwo ekologiczne.

Wszyscy obecni na spotkaniu mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Wspomniano również o propozycji utworzenia Punktu Informacyjnego w Karolewie, co ułatwiłoby dostęp uczniom oraz ich rodzinom do pełniejszej informacji jak skorzystać z funduszy unijnych.

materiał: Magdalena Wanka

Oceń artykuł: 15 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)