Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
10 sierpnia 2022

Gmina przygotowywuje przeterg na przedszkole. Jak wygląda projekt?

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Odnotowywany na przestrzeni kilku ostatnich lat wzrost liczby mieszkańców gminy ma# swoje konsekwencje, w postaci rekordowej liczby uczniów w szkołach i najmłodszych wychowanków w gminnych przedszkolach. Rodzinom, które osiedlają się na terenie gminy, coraz bardziej doskwierają problemy ze znalezieniem wolnych miejsc- nie tylko w gminnym przedszkolu, ale też w niepublicznych placówkach.

W tej sytuacji, decyzją Wójta Gminy Białe Błota Dariusza Fundatora, rozpoczęto przygotowania do budowy nowego przedszkola w Cielu. Projekt zyskał akceptację Rady Gminy, która podjęła uchwałę o sfinansowaniu inwestycji. Znalazło to odzwierciedlenie w Wieloletniej Prognozie Finansowej, gdzie ujęto budowę przedszkola przy ul. Kościelnej.

Mając zapewnione finansowanie, Gmina Białe Błota rozpoczęła przygotowanie do przetargu na wykonawcę inwestycji. Budowa przedszkola ma być zrealizowana w formule projektuj i buduj. W przygotowanej specyfikacji przetargowej założono realizację inwestycji podzielonej na dwa etapy. W ramach pierwszego ma zostać wybudowanych dziesięć oddziałów, włączając wszystkie pomieszczenia i elementy składowe, które zapewnią pełną funkcjonalność obiektu. Etap drugi zakłada dalszą rozbudowę przedszkola o moduł z pięcioma kolejnymi oddziałami.

Zadaniem wykonawcy będzie również skoordynowanie projektu przedszkola z planem zagospodarowania terenu, uwzględniającym budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego razem z parkingiem. Chodzi o to, by nowy budynek przedszkola tworzył z boiskiem i parkingiem jeden kompleks.

Projekt nowego przedszkola w Cielu wpisuje się zatem w program rozbudowy bazy oświatowej gminy Białe Błota, odpowiadając tym samym na skokowy wzrost liczby jej mieszkańców. Nowe oddziały w Cielu przy Kościelnej rozwiążą również dotychczasowe problemy z zapewnieniem miejsc w publicznych placówkach.

Ogłoszenia przetargu na wykonawcę projektu i budowy nowego przedszkola możemy spodziewać się jesienią tego roku.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)