Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
10 sierpnia 2022

Gmina przygotowywuje przeterg na przedszkole. Jak wygląda projekt?

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Odnotowywany na przestrzeni kilku ostatnich lat wzrost liczby mieszkańców gminy ma# swoje konsekwencje, w postaci rekordowej liczby uczniów w szkołach i najmłodszych wychowanków w gminnych przedszkolach. Rodzinom, które osiedlają się na terenie gminy, coraz bardziej doskwierają problemy ze znalezieniem wolnych miejsc- nie tylko w gminnym przedszkolu, ale też w niepublicznych placówkach.

W tej sytuacji, decyzją Wójta Gminy Białe Błota Dariusza Fundatora, rozpoczęto przygotowania do budowy nowego przedszkola w Cielu. Projekt zyskał akceptację Rady Gminy, która podjęła uchwałę o sfinansowaniu inwestycji. Znalazło to odzwierciedlenie w Wieloletniej Prognozie Finansowej, gdzie ujęto budowę przedszkola przy ul. Kościelnej.

Mając zapewnione finansowanie, Gmina Białe Błota rozpoczęła przygotowanie do przetargu na wykonawcę inwestycji. Budowa przedszkola ma być zrealizowana w formule projektuj i buduj. W przygotowanej specyfikacji przetargowej założono realizację inwestycji podzielonej na dwa etapy. W ramach pierwszego ma zostać wybudowanych dziesięć oddziałów, włączając wszystkie pomieszczenia i elementy składowe, które zapewnią pełną funkcjonalność obiektu. Etap drugi zakłada dalszą rozbudowę przedszkola o moduł z pięcioma kolejnymi oddziałami.

Zadaniem wykonawcy będzie również skoordynowanie projektu przedszkola z planem zagospodarowania terenu, uwzględniającym budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego razem z parkingiem. Chodzi o to, by nowy budynek przedszkola tworzył z boiskiem i parkingiem jeden kompleks.

Projekt nowego przedszkola w Cielu wpisuje się zatem w program rozbudowy bazy oświatowej gminy Białe Błota, odpowiadając tym samym na skokowy wzrost liczby jej mieszkańców. Nowe oddziały w Cielu przy Kościelnej rozwiążą również dotychczasowe problemy z zapewnieniem miejsc w publicznych placówkach.

Ogłoszenia przetargu na wykonawcę projektu i budowy nowego przedszkola możemy spodziewać się jesienią tego roku.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)