Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2024

IV Sesja Rady Gminy Sicienko. Absolutorium i wotum zaufania

fot. Urząd Gminy w Sicienku

fot. Urząd Gminy w Sicienku

W czwartek 20 czerwca 2024 r. odbyła się IV Sesja Rady Gminy Sicienko. Ważnym #punktem porządku obrad była ocena realizacji zeszłorocznego budżetu oraz działań podejmowanych w tym okresie przez samorząd.

Po omówieniu Raportu o stanie Gminy za 2023 r. i zatwierdzeniu sprawozdań: finansowego i z wykonania budżetu za wspomniany rok, radni - już po raz szósty - udzielili absolutorium oraz wotum zaufania Wójtowi Gminy Sicienko Piotrowi Chudzyńskiemu, który wyraził wdzięczność za docenienie jego działań.

Wójt podkreślił, że rok 2023 był czasem intensywnej wspólnej pracy radnych, sołtysów oraz osób działających w strukturach Urzędu Gminy i jednostkach podległych. Efektem tego jest ciągły i dynamiczny rozwój naszej gminy, o czym świadczą zajmowane czołowe miejsca w rankingach ogólnopolskich.

Co ważne koszt realizowanych inwestycji w dużej części pokrywany jest ze środków zewnętrznych. Jest to niezmiernie istotne, gdyż w 2023 r. wykonano projekty na poziomie 16,4 mln zł, a kwota zaangażowanych umów na koniec wspomnianego roku, które zrealizowane zostaną w 2024, wyniosła kolejne 15,6 mln zł, co daje łącznie 32 mln zł.

Dzięki tym działaniom gmina może pochwalić się m.in. budową Centrum Sportu w Sicienku⚽️ i Plaży pod Wierzbami w Wierzchucinku, utworzeniem ogrodu sensoryczno-edukacyjnego i odnowieniem elewacji zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej w Kruszynie, a także inwestycjami i remontami drogowymi (w tym zakupem 2 autobusów). Z kolei na 2024 r. zaplanowano inwestycje na rekordowym poziomie 53,3 mln zł.

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)