Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
14 lutego 2023

Jubileuszowy bal przeszedł do historii. Zabawa w stylu Bollywood

fot. UG Białe Bota

fot. UG Białe Bota

Jubileuszowy bal jak z Bollywood… Dochód z imprezy zasilił# konto Rady Rodziców Ach, cóż to był za bal! Jubileuszowa, XV edycja Charytatywnego Balu Karnawałowego, zorganizowanego staraniem Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie przeszła już do historii, jednak wymierne korzyści jakie przyniosło całe przedsięwzięcie wszyscy odczuwać będą jeszcze długo.

Miejscem organizacji balu okazała się Sala Bankietowa „Niebieskie Migdały” przy Hotelu Best Inn w Bydgoszczy, której wnętrza przypadły do gustu blisko dwustu zaproszonym gościom- na czele z Dariuszem Fundatorem, Wójtem Gminy Białe Błota, jego zastępcą Pawłem Zuehlke i Anną Borysiak, starszą wizytator bydgoskiego Kuratorium Oświaty. Zaszczytną rolę gospodarza spotkania pełnił Krzysztof Białowąs, Przewodniczący Rady Rodziców wspomagany dyskretnie przez Mirosława Donarskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łochowie.

Jak na okrągłą XV edycję przystało, organizatorzy zaskoczyli zebranych egzotyczną oprawą imprezy. Zaproszeni goście mieli zatem okazję uczestniczyć w muzyczno- tanecznej podróży pod hasłem „W drodze do Bollywwod”. Balowa sceneria mieniła się więc bogactwem kształtów, barw i kolorów, podobnie jak filmowe seriale- prosto z indyjskich wytwórni.

W orientalny klimat Indii pełen różnobarwnych wrażeń, z właściwym sobie wdziękiem wprowadziła również Joanna Ossowska, tancerka ze szkoły Planeta Tańca, której występ „Bollywood dance” wprawił w zachwyt widzów i słuchaczy. Stanowił przy tym doskonały akcent zabawy, podczas której nie zapomniano o zbiórce funduszy na statutową działalność Rady Rodziców. Po zsumowaniu wpływów, także z elektronicznej kwesty trzeba przyznać, że hojność uczestników dorównała wysokiemu poziomowi karnawałowej imprezy.

Dość powiedzieć, ze dzięki finansowym wpływom z balu uczniowie Szkoły Podstawowej w Łochowie wyposażeni zostaną m.in. w jednolite stroje sportowe.

Samej społeczności szkolnej należą się również słowa uznania za przygotowanie scenografii balu, powstałej w trakcie poprzedzającego imprezę konkursu plastyczno- technicznego pod hasłem: „Słonie, flagi, dywany i poduszki- w klimacie Bollywood”. Wyjątkowe w swoim klimacie dzieła sporządzone staraniem uczniów, przy wsparciu rodziców i nauczycieli, przyozdobiły salę balową będąc jej niepowtarzalną ozdobą.

Zarówno goście, jak i organizatorzy połączyli więc umiejętnie przyjemne z pożytecznym, akcentując w niebanalny sposób klimat karnawału. Skorzysta zaś na tym Rada Rodziców, razem z uczniami szkoły w Łochowie.

Materiał: Urząd Gminy Białe Błota

Oceń artykuł: 14 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)