Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
14 lutego 2023

Jubileuszowy bal przeszedł do historii. Zabawa w stylu Bollywood

fot. UG Białe Bota

fot. UG Białe Bota

Jubileuszowy bal jak z Bollywood… Dochód z imprezy zasilił# konto Rady Rodziców Ach, cóż to był za bal! Jubileuszowa, XV edycja Charytatywnego Balu Karnawałowego, zorganizowanego staraniem Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie przeszła już do historii, jednak wymierne korzyści jakie przyniosło całe przedsięwzięcie wszyscy odczuwać będą jeszcze długo.

Miejscem organizacji balu okazała się Sala Bankietowa „Niebieskie Migdały” przy Hotelu Best Inn w Bydgoszczy, której wnętrza przypadły do gustu blisko dwustu zaproszonym gościom- na czele z Dariuszem Fundatorem, Wójtem Gminy Białe Błota, jego zastępcą Pawłem Zuehlke i Anną Borysiak, starszą wizytator bydgoskiego Kuratorium Oświaty. Zaszczytną rolę gospodarza spotkania pełnił Krzysztof Białowąs, Przewodniczący Rady Rodziców wspomagany dyskretnie przez Mirosława Donarskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łochowie.

Jak na okrągłą XV edycję przystało, organizatorzy zaskoczyli zebranych egzotyczną oprawą imprezy. Zaproszeni goście mieli zatem okazję uczestniczyć w muzyczno- tanecznej podróży pod hasłem „W drodze do Bollywwod”. Balowa sceneria mieniła się więc bogactwem kształtów, barw i kolorów, podobnie jak filmowe seriale- prosto z indyjskich wytwórni.

W orientalny klimat Indii pełen różnobarwnych wrażeń, z właściwym sobie wdziękiem wprowadziła również Joanna Ossowska, tancerka ze szkoły Planeta Tańca, której występ „Bollywood dance” wprawił w zachwyt widzów i słuchaczy. Stanowił przy tym doskonały akcent zabawy, podczas której nie zapomniano o zbiórce funduszy na statutową działalność Rady Rodziców. Po zsumowaniu wpływów, także z elektronicznej kwesty trzeba przyznać, że hojność uczestników dorównała wysokiemu poziomowi karnawałowej imprezy.

Dość powiedzieć, ze dzięki finansowym wpływom z balu uczniowie Szkoły Podstawowej w Łochowie wyposażeni zostaną m.in. w jednolite stroje sportowe.

Samej społeczności szkolnej należą się również słowa uznania za przygotowanie scenografii balu, powstałej w trakcie poprzedzającego imprezę konkursu plastyczno- technicznego pod hasłem: „Słonie, flagi, dywany i poduszki- w klimacie Bollywood”. Wyjątkowe w swoim klimacie dzieła sporządzone staraniem uczniów, przy wsparciu rodziców i nauczycieli, przyozdobiły salę balową będąc jej niepowtarzalną ozdobą.

Zarówno goście, jak i organizatorzy połączyli więc umiejętnie przyjemne z pożytecznym, akcentując w niebanalny sposób klimat karnawału. Skorzysta zaś na tym Rada Rodziców, razem z uczniami szkoły w Łochowie.

Materiał: Urząd Gminy Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)