Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
24 czerwca 2024

Kolizja busa z osobówką. Groźne zdarzenie na DK10

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Wczoraj przed godziną 11:00 dwa zastępy z naszej jednostki zostały zadysponowane #do zdarzenia drogowego na 290 km Drogi Krajowej nr 10. Z pierwszych informacji przekazanych przez dyspozytora wynikało, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Po przybyciu na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia.

Z uwagi na brak informacji ze strony zgłaszającego odnośnie osób poszkodowanych na miejsce skierowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu okazało się, że śmigłowiec LPR nie jest potrzebny i może wrócić do bazy.

Wszystkie osoby biorące udział w kolizji zostały na miejscu. Na miejscu działały zastępy straży pożarnej z Solca Kujawskiego oraz Bydgoszczy.

Strażacy działania prowadzili wspólnie z Ratownikami Medycznymi oraz Funkcjonariuszami Policji.

W pierwszej fazie działań ruch na „Krajowej 10“ został zablokowany. Po kilkudziesięciu minutach wprowadzono ruch wahadłowy.

W trakcie, gdy dwa zastępy z naszej jednostki działały na DK 10 trzeci zastęp został wysłany do zaplątanego na lince ptaka.

Ptak znajdował się na wysokości pierwszego piętra. Strażacy przy użyciu drabiny uwolnili uwięzioną kawkę i przekazali Fundacji Jeko.

Materiał:  OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 19 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)