Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
17 listopada 2023

Konferencja naukowo-szkoleniowa. Duże zainteresowanie mieszkańców

fot. UG Sicienko

fot. UG Sicienko

Konferencja " Po stronie mocy, przemc rówieśnicza i jej konsekwencje dla ucznia. Sposoby pomocy i przeciwdziałaie" cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wzięło w nim udział aż 150 osób, wśród których byli m.in. nauczyciele i pracownicy oświaty z gminy Sicienko, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przedstawiciele policji, kuratorzy sądowi, pracownicy GOPS i GCKiB w Sicienku.

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński dokonał oficjalnego otwarcia konferencji. Agnieszka Czarnolewska Sekretarz Gminy oraz Aleksandra Rejniak, psycholog i koordynatorka wydarzenia, poprowadziły sympozjum.
W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali następujących wykładów:
● Relacje rówieśnicze a zdrowie psychiczne młodych ludzi – profesor UAM, dr hab. Jacek Pyżalski,
● Zachowania ryzykowne jako konsekwencje przemocy rówieśniczej – dr Robert Rejniak,
● Skutki psychiczne i emocjonalne dla uczniów doświadczających przemocy – mgr Agnieszka Wijata,
● Zjawisko bullyingu i cyberbullyingu w szkole i w klasie – mgr Marcelina Wróblewska.
Wzięli też udział w części praktycznej, w ramach której odbyły się warsztaty:
✅ Dialog motywujący jako narzędzie pracy z uczniem – dr Robert Rejniak,
✅ Komunikacja bez przemocy w pracy z uczniem przejawiającym trudne zachowania – mgr Agnieszka Wijata i mgr Agnieszka Kobus-Tydryszewska,
✅ Profilaktyka przeciwdziałania przemocy w klasie. Metody pracy z klasą – mgr Marcelina Wróblewska.

Poza wykładami i warsztatami, Piotr Sobolewski - prezes zarządu, autor programu EduAkcja, opowiedział o programie edukacyjno-profilaktycznym pn. „Program Interwencja Kryzysowa w Szkole. Co robić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia uczniów” a Wójt Piotr Chudzyński wręczył dyrektorom szkół gminnych bony uczestnictwa w szkoleniach dla kadry pedagogicznej gminnych placówek oświatowych i rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział, a organizatorom za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia.

Materiał: UG Sicienko

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)