Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
04 listopada 2018
Patryk Mikołajewski zdecydowanie pokonał Stanisława Gliszczyńskiego

Koronowo obudziło się!

fot. Powierzone

fot. Powierzone

Spektakularnej klęski doznał władający od 12 lat w Koronowe Stanisław Gliszczyński. Jego młodszy i mało jeszcze doświadczony w politycznych rozgrywkach rywal, pokonał obecnego włodarza gminy w drugiej turze, uzyskując ponad 1 300 głosów więcej.

Już pierwsza tura wyborów na urząd Burmistrza Koronowa zwiastowała nadejście zmian po trzech kadencjach władania gminą przez Stanisława Gliszczyńskiego. Koronowo targane aferami i skandalami w myśl hasła wyborczego Patryka Mikołajewskiego – obudziło się. Mikołajewski, liczący 34 lata, był w mijającej kadencji rady jedynym głosem sprzeciwu i krytyki wobec poczynań włodarza jak i samej rady. Początkowo sam a potem z grupą osób, stworzył komitet wyborczy, który wprowadził do 21-osobowej rady 8 swoich przedstawicieli. Sam zaś Patryk Mikołajewski zdobył więcej głosów od Stanisława Gliszczyńskiego, którego uważano do tej pory za nie do ruszenia, z którym sromotnie przegrywali inni kontrkandydaci funkcjonujący wiele lat na lokalnej scenie politycznej.

Niedzielne wybory potwierdziły prymat opozycyjnego kandydata, którego wsparł trzeci pretendent do urzędu burmistrza – Bogusław Guziński. Dzięki temu na Mikołajewskiego zagłosowało aż 5 447 osób gdy na Gliszczyńskiego – 4 083. Trzeba tu przyznać, że mobilizacja sił po obu stronach była ogromna. Mikołajewskiego wspierali autentyczni społecznicy i osoby niezadowolone z obecnych władz. Drugiej stronie mocno kibicowały osoby związane z władzami poprzez różne układy lub stanowiska. Nawet w godzinach pracy widziano urzędników i pracowników jednostek samorządowych w koszulkach „swojego” kandydata rozdającego jabłka itp. Kuriozalnie, opozycji pomógł internetowy hejt i kalumnie rzucane na Mikołajewskiego. Od jakiegoś czasu widać trend zniechęcenia społeczeństwa do negatywnych kampanii wymierzonych przeciwko konkretnej osobie. Kompromitacją okazał się profil społecznościowy oparty o memy krytykującej Mikołajewskiego. Najprawdopodobniej opłacany tzw. internetowy troll posunął się tak daleko w stawianiu zarzutów, że osiągnął efekt odwrotny od zamierzonego. Te właśnie zachowania skomentował w gratulacjach do kandydata-elekta Bogusław Guziński: - Gratulujemy również odporności na wszelkie ataki i niemoralne zachowania.

Patryk Mikołajewski dziękując za oddane głosy podkreślił zaskoczenie tak wyraźną przewagą w głosach. – Jeszcze dwa miesiące temu mało kto wierzył w mój sukces, wieszczono wygraną obecnego burmistrza w I turze. Mój sukces to przede wszystkim alternatywa dla obecnych władz i spokojna merytoryczna kampania oparta o spotkania z wyborcami w każdej miejscowości.

- Gratulujemy wygranej panu Patrykowi Mikołajewskiemu. To była ciężka walka do samego końca. Dziękujemy i jeszcze raz gratulacje! – czytamy z kolei na profilu KWW Ziemi Koronowskiej.

Szczegółowe wyniki głosowania w tabeli obok.

Mandat radnego w radzie miejskiej w miejsce Mikołajewskiego obejmie Piotr Kazimierski.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)