Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
28 lutego 2023

Palił się dom, budynek gospodarczy i garaż. Ponad pół miliona zł strat

fot. OSP Nowa Wieś Wielka / OSP Brzoza

fot. OSP Nowa Wieś Wielka / OSP Brzoza

W miniony poniedziałek, 27 lutego wybuchł pożar przy ulicy Kolejowej #w Nowej Wsi Wielkiej. Starty są ogromne, a strażacy walczyli z jego skutkami przez kilka godzin.

Z nieznanych dotąd przyczyn doszło do pożaru trzech budynków przy ul. Kolejowej w Nowej Wsi Wielkiej. Ogniem zajął się budynek gospodarczy, garaż oraz budynek mieszkalny. Na miejsce, tuż przed godziną 14:00 wezwano siedem zastępów straży pożarnej. W działaniach brały udział dwa zastępy OSP z Nowej Wsi Wielkiej, zastęp z OSP Brzoza, dwa zastępy z jednostki ratowniczo gaśniczej bydgoskiej szkoły podoficerskiej, JRG nr 4 i 2 w Bydgoszczy oraz dwa wozy dowódców.

- Łącznie do działań zostało zadysponowanych 39 strażaków. Po dojeździe na miejsce zastano obiekty zajęte płomieniami. Działania polegały na podaniu pięciu prądów wody i jednego prądu piany na palące się budynki. Konieczne były liczne prace rozbiórkowe dachu i stropu. Strażacy wynieśli dwie butle z gazem propan-butan oraz butlę z argonem, które zostały schłodzone. Ogniem, poza budynkiem gospodarczym i garażem zajęła się również część mieszkalna. Pożar był bardzo rozwinięty, dlatego trudno ustalić jego przyczynę - poinformował st. kpt. Karol Smarz oficer prasowy KM PSP w Bydgoszczy. Straty jakie ponieśli właściciele są bardzo duże. W garażu i budynkach gospodarczych znajdowały się narzędzia, sprzęt spawalniczy, ciągnik. Wstępnie straty zostały oszacowane na 600 tys. zł. Na szczęście, w momencie wybuchu pożaru w budynkach nikt nie przebywał.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Poznajemy nasze sołectwa... Otorowo - Makowiska

Pierwsza wzmianka związana z historią Otorowa pochodzi z 1280 r., kiedy# w efekcie porozumienia miedzy księciem Mściwojem a księciem Ziemomysłem, wieś Otorowo i Łęgnowo w dowód uznania otrzymał kasztelan Dobiesław Sądowic. W roku 1577 powstała wieś zwana Otorowskim Młynem.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)