Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2022

Policja złapała podpalacza. Spowodował straty na ponad 60 tys. zł

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa namierzyli i zatrzymali# 37-latka podejrzanego o uszkodzenia mienia. Mężczyzna w jednym dniu czterokrotnie zaprószył ogień na terenie bydgoskiego Szwederowa. W ten sposób uszkodził elewacje budynków, garaże oraz dwa pojazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wszystko miało swój początek 16 czerwca nad ranem około godziny 4:30, wówczas policjanci z bydgoskiego Szwederowa zostali powiadomieni o podpaleniu odpadów znajdujących przy jednym z budynków przy ulicy Nowej w Bydgoszczy. Na miejscu pojawili się strażacy oraz policjanci z bydgoskiego Szwederowa. W wyniku podpalenia śmieci, nadpaleniu uległa cześć elewacji budynku gospodarczego.

Około godziny 7:00 funkcjonariusze otrzymali podobne zgłoszenie. Tym razem zgłoszenie dotyczyło jednej z posesji przy ulicy Konopnickiej w Bydgoszczy. W wyniku pożaru odpadów uszkodzeniu uległa elewacja budynku. Policyjny patrol zebrał informacje na temat zdarzenia i ustalił rysopis sprawcy. Następnie mundurowi ustalenia przekazali kryminalnym z bydgoskiego Szwederowa.

Funkcjonariusze analizując zgromadzony materiał wytypowali podejrzewanego. Dodatkowo ustalili, że w tym dniu, na terenie bydgoskiego Szwederowa doszło do kolejnych dwóch pożarów. Sprawca podpalił dwa garaże, w wyniku czego doszło do ich uszkodzenia, a także znajdujących się w środku dwóch pojazdów. Straty oszacowano na ponad 60 tysięcy złotych.

Policjanci przystąpili do działania i jeszcze tego samego dnia namierzyli podejrzewanego. 37-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tam, śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu łącznie cztery zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia poprzez podpalenie, w tym jednio usiłowanie. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Materiał: kom. Przemysław Słomski – KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)