Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
12 października 2018

Pomysł na Święto Drzewa nagrodzony

fot. SP Sicienko

fot. SP Sicienko

W ubiegłym roku szkolnym społeczność Szkoły Podstawowej w Sicienku uczestniczyła w# realizacji projektu polonistyczno – przyrodniczo - artystycznego „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie – sekretne życie drzew”, którego inicjatorkami były Justyna Gonciarz i Monika Noińska – Swiniarska.

Uczniowie podejmowali wiele różnorodnych działań w ramach lekcji języka polskiego, przyrody, historii, plastyki, zajęć bibliotecznych i pozalekcyjnych. Młodzież wzięła udział w konkursach literackich, recytatorskich i plastycznych, przygotowała wystawy, założyła hodowlę kasztanowców zwyczajnych, zbierała makulaturę.

Projekt został zgłoszony do konkursu Czarodziejskiego Drzewa organizowanego przez Klub Gaja w Warszawie w ramach 15. edycji Święta Drzewa, w której uczestniczyło 30 tysięcy osób – uczniów nauczycieli, rodziców, leśników, a także przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji społecznych i biznesu. Pomysł projektu znalazł się wśród 10 najlepszych działań i otrzymał nagrodę za najciekawszą inicjatywę realizowaną w ramach Święta Drzewa - statuetkę "Czarodziejskie Drzewo 2018". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie 10 października.

Przedstawiciele naszej szkoły – Urszula Pączka, Zofia Janiszewska i Mateusz Kluska pod opieką Moniki Noinskiej – Swiniarskiej - przekazali na ręce prezesa Klubu Gaja Jacka Bożka sadzonkę kasztanowca zwyczajnego wyhodowaną w szkole w ramach zadań projektowych.

materiał: SP Sicienko

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)