Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2022

Rozstrzygnięto konkurs „Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Prace dzieci zawinęły w urzędzie

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych cieszył się# konkurs, zorganizowany staraniem Referatu Ochrony Środowiska pod patronatem wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora. Konkursowe hasło: „Śmieci mniej- Ziemi lżej” podziałało na wyobraźnię.

Pomieszczenia urzędu wypełniły prace plastyczne, promujące ideę odzysku i przetwarzania odpadów, wykonane przez dzieci z dużą pasją i fantazją.

Komisja konkursowa miała więc spory problem z wyborem nagrodzonych dzieł. Po długotrwałych obradach wyłoniono jednak zwycięzców w kategorii przedszkola. Miejsce pierwsze przyznano grupie A4 Gminnego Przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach, prowadzonej przez wychowawczynie- Kamilę Brzezińską i Jadwigę Pełczyńską. Miejsce drugie przypadło  grupie C1 filii gminnego przedszkola w Zielonce, pod opieką Justyny Fons i Kingi Milewskiej. Trzecią lokatę zajmuje natomiast grupa A2- także z „Wróżki w Białych Błotach- prowadzona przez Annę Łuczak i Martę Wiśniewską. Przyznano również osiem wyróżnień dla kolejnych grup dzieci uczęszczających do gminnej placówki. Nagrody i wyróżnienia powędrowały też do niepublicznego przedszkola „Cztery Pory Roku” w Cielu, a także oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.

Niezwykłych wrażeń dostarczyło natomiast samo wręczanie nagród zwycięskim grupom. Dzieci z fili przedszkola w Zielonce i placówki w Białych Błotach otrzymywali je bezpośrednio z rąk Pawła Zuehlke, Zastępcy Wójta Gminy Białe Błota oraz Ewy Galickiej, Sekretarz Gminy. Obdarowani z żywiołową radością przyjmowali więc zabawki, artykuły plastyczne i materiały dydaktyczne poświęcone segregowaniu odpadów.  Trudny miejscami do opanowania wybuch  entuzjazmu, z jakim najmłodsi witali przyniesione prezenty, pozostanie na długo zarówno w pamięci organizatorów, jak i przedstawicieli gminnych władz samorządowych.

Biorąc udział w konkursie jego uczestnicy od najmłodszych lat przyswoili więc sobie zasady segregacji odpadów. Jest zatem szansa, że już dorastając będą nadal kierować się troską o zachowanie naturalnych zasobów naszej planety.
Na zdjęciach: Nagrodzone grupy z Gminnego Przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach oraz filii w Zielonce.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki rolnicze z gminy. Uprawa buraka cukrowego

Dziś opowiemy o wyjątkowej postaci - Józefie Budzie. A w związku z tym, że #na okolicznych polach rozpoczęły się już wiosenne prace, nie zabraknie w naszej ciekawostce też wątku rolniczego.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)