Spotkanie integracyjne słuchaczy UTW. Wspólna wyprawa rowerowa
fot. GOK Dobrcz
W piątek gościliśmy w Dobrczu seniorów z Bydgoszczy.
W miniony piątek 22 września gościliśmy w Dobrczu słuchaczy UTW WSG w Bydgoszczy. Spotkanie miało charakter aktywnego wypoczynku. Odwiedzili nas bowiem członkowie koła rowerowego, które zawiązało się w Bydgoszczy. Do wycieczki dołączyli seniorzy z gminy Dobrcz, którzy poprowadzili na rowerach swoich nowych przyjaciół do ZS Agro Ekonomicznych w Karolewie. Tam za sprawą dyrekcji szkoły oraz GOK w Dobrczu na miłych gości czekał ciepły obiad oraz słodki poczęstunek. Dzięki gościnności szkoły oraz uprzejmości pani Jolanty Zamojdzin- Sobólskiej seniorzy zwiedzili muzeum, po którym odprowadzała p. Jolanta - córka właściciela zbiorów.
Z seniorami spotkał się także wójt gminy Dobrcz Andrzej Berdych. Wszyscy zgodnie przyznali, że był to niesamowicie miły dzień. Słuchacze z Bydgoszczy byli zachwyceni tak miłym przyjęciem i zaprosili naszych słuchaczy do siebie.
Materiał: GOK Dobrcz
Galeria
Czytaj również
- Obchody Dnia Babci i Dziadka. Wiersze, śpiewy i prezenty od dzieci
- Teatrzyk dla dzieci! Przedstawienie pt. "Kapryśna Księżniczka"
- Dzień Babci i Dziadka w Wałdowie Królewskim. W Domu Dziennego Pobytu
- Wyróżnienia osób i instytucji. Gala wraz z koncertem Andrzeja Rybińskiego
- XIII Marszałkowski Bal Dobroczynny. Spełniamy marzenia dzieci
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)23 stycznia – Dzień Bez Opakowań Foliowych. Jak ograniczyć plastik?
Zanieczyszczenie plastikiem to jeden z #największych problemów środowiskowych XXI wieku. Jego drobne cząsteczki znajdują się już nie tylko w wodach i glebie, ale także w żywności czy powietrzu, bezpośrednio oddziałując na zdrowie ludzi i zwierząt. Obchodzony 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych to doskonała okazja, by podjąć kroki w kierunku ograniczenia tworzyw sztucznych w codziennym życiu.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!