Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
18 marca 2024

Szkolenie nieetatowego pododdziału. Bezpieczeństwo imprez masowych

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

I Kompania Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji (NPP) z bydgoskiej komendy# miejskiej wzięła udział w ćwiczeniach, które odbyły się na terenie dwóch bydgoskich stadionów. Celem szkolenia było przypomnienie policjantom zasad działania w pododdziałach zwartych oraz doskonalenie ich umiejętności w zakresie pracy ze sprzętem specjalistycznym.

Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń, demonstracji, zabezpieczania marszów oraz imprez sportowych. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie zamieszkom oraz zapewnienie porządku publicznego. NPP to jednostki, które są wyszkolone w zakresie działań w pododdziale zwartym oraz posługiwania się sprzętem specjalistycznym. Formacja ta składa się z funkcjonariuszy, pełniących na co dzień służbę w komisariatach, przede wszystkim w pionie prewencji.

W środę (13.03.2024) na terenie stadionu Polonii Bydgoszcz oraz Zawiszy Bydgoszcz policjanci, zgrupowani w ramach Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji, przez kilka godzin, ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych. Takie szkolenia odbywają się systematycznie i mają na celu, jak najlepsze przygotowanie funkcjonariuszy do udziału w zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez masowych. Policjanci muszą być przygotowani na wszelkie sytuacje, do jakich może dojść na zamkniętych obiektach sportowych. Odgrywanie scenariuszy miało odzwierciedlić rzeczywiste działania podczas prowadzenia policyjnej interwencji.

Zajęcia przyczyniły się do podniesienia poziomu umiejętności mundurowych oraz zwiększenia ich gotowości do szybkiej i skutecznej interwencji w sytuacjach wymagających zastosowania działań ofensywnych. W ćwiczeniach brały udział plutony złożone z funkcjonariuszy z komisariatów policji bydgoskiego Śródmieścia, Szwederowa, Wyżyn, Błonia oraz Fordonu. Szkolenie odbyło się pod nadzorem Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz policjantów bydgoskiego oddziału prewencji, którzy jako instruktorzy, przekazali kolegom z komisariatów cenne wskazówki podczas tego typu działań.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 8 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)