Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
27 czerwca 2024

Turniej kwalifikacyjny na ME. Puchar Beskidu w łucznictwie

fot.  ULKS ZRYW Dobrcz

fot. ULKS ZRYW Dobrcz

16 czerwca br. odbył się Puchar Beskidu w Żywcu #w łucznictwie.

Klub reprezentowali:

- Miodowska Dorota,
- Bagniewska Weronika,
- Kądziela - Niemczewska Agata,
- Żurek Kacper,
- Czapliński Jakub,
- Siwak Karol.

Zawody te były również turniejem kwalifikacyjnym na Mistrzostwa Europy u21 i u18, w Rumunii. Niestety nikomu z naszych zawodników nie udało się na niego zakwalifikować.

Młodzieżowcy i Juniorzy zdobyli solidne wyniki do kadry narodowej na drugie półrocze 2024r. Juniorzy młodsi nabrali doświadczenia które później wykorzystają na pucharze Polski Juniorów Młodszych gdzie będą walczyć o kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży która odbędzie się w Zamościu.

W sobotę zawodnicy strzelali konkurencję 2x70 i 2x60 wśród kadetów. Nasz junior Jakub Czapliński startował na zawodach jako reprezentacja Polski, więc strzelał również miksty i drużyny.

Drużyna w składzie: Jakub Czapliński, Karol Rokita i Kacper Grzelak zajęła 3 miejsce.

Mikst w składzie: Gabriela Pośpiech i Jakub Czapliński zajął 5 miejsce.

Mikst w składzie: Siwak Karol i Bagniewska Weronika przegrali o wejście do 8 najlepszych mikstów w kategori junior młodszy co dało im miejsce w najlepszej 16.

W niedzielę zawodnicy również strzelali kwalifikacje jak i również pojedynki indywidualne:

-Karol Siwak przegrał pojedynek o wejście do 32 najlepszych juniorów młodszych 0:6, co dało mu miejsce w 64 juniorów młodszych,

-Dorota Miodowska przegrała pojedynek o wejście do najlepszej 16 seniorek 0:6 zajmując przy tym pozycję w najlepszej 32 seniorek,

-Jakub Czapliński po wygranych pojedynkach z: Bartłomiej Ostasz(6:4), Konrad Kupczak(7:3), Łukasz Patlewicz(6:2), przegrał pojedynek o wejście do finału z Karolem Rokitą(2:6), później zwyciężył pojedynek z Pawłem Ceklarzem(6:4) co dało mu 3 miejsce.

Materiał: ULKS ZRYW Dobrcz

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)