Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
02 września 2022

Wyremontowano świetlicę szkolną. Obejrzeli ją przed pierwszym dzwonkiem

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Przed pierwszym dzwonkiem dobiegł końca kapitalny remont świetlicy w# budynku „B” Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Do dyspozycji dzieci z oddziałów przedszkolnych są również wyremontowane i w pełni wyposażone pomieszczenia, które opuściło niedawno Gminne Centrum Kultury przeprowadzając się do nowej siedziby. Po zakończeniu prac remontowych, przedszkolne oddziały łącznie zajęły trzy nowo zagospodarowane sale.

Pomieszczenia po gruntownym remoncie obejrzał Dariusz Fundator, wójt gminy Białe Błota, sekretarz gminy Ewa Galicka oraz gminni radni: Karolina Lachowicz, Aleksandra Lubońska, Kamila Grzelak i Bronisław Balcerowski. W ramach „roboczej” wizyty przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego, gości po nowych klasach oprowadzała Danuta Ferenstain, Dyrektor Szkoły i Patrycjusz Migawa, kierownik  Centrum Obsługi Edukacji i Sportu. Wszyscy byli pod wrażeniem poziomu wyposażenia sal oddziałów przedszkolnych, charakteryzujących się przyjazną przestrzenią zarówno dla dzieci, jak i kadry nauczycielskiej.

Do użytku  oddano również nową windę w budynku „B”, która stanowi ułatwienie dla osób niepełnosprawnych.  Obok typowych prac budowlanych szkolne pracownie wyposażono również w sprzęt, którego kupno zostało sfinansowane z przyznanej szkole dotacji, w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

Nowy rok edukacji w Szkole im. Mariana Rejewskiego rozpoczęło  ponad 1,6 tys. uczniów, w tym znacznie większe niż dotychczas  grono dzieci z ukraińskich rodzin.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)