Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
02 września 2022

Wyremontowano świetlicę szkolną. Obejrzeli ją przed pierwszym dzwonkiem

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Przed pierwszym dzwonkiem dobiegł końca kapitalny remont świetlicy w# budynku „B” Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Do dyspozycji dzieci z oddziałów przedszkolnych są również wyremontowane i w pełni wyposażone pomieszczenia, które opuściło niedawno Gminne Centrum Kultury przeprowadzając się do nowej siedziby. Po zakończeniu prac remontowych, przedszkolne oddziały łącznie zajęły trzy nowo zagospodarowane sale.

Pomieszczenia po gruntownym remoncie obejrzał Dariusz Fundator, wójt gminy Białe Błota, sekretarz gminy Ewa Galicka oraz gminni radni: Karolina Lachowicz, Aleksandra Lubońska, Kamila Grzelak i Bronisław Balcerowski. W ramach „roboczej” wizyty przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego, gości po nowych klasach oprowadzała Danuta Ferenstain, Dyrektor Szkoły i Patrycjusz Migawa, kierownik  Centrum Obsługi Edukacji i Sportu. Wszyscy byli pod wrażeniem poziomu wyposażenia sal oddziałów przedszkolnych, charakteryzujących się przyjazną przestrzenią zarówno dla dzieci, jak i kadry nauczycielskiej.

Do użytku  oddano również nową windę w budynku „B”, która stanowi ułatwienie dla osób niepełnosprawnych.  Obok typowych prac budowlanych szkolne pracownie wyposażono również w sprzęt, którego kupno zostało sfinansowane z przyznanej szkole dotacji, w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

Nowy rok edukacji w Szkole im. Mariana Rejewskiego rozpoczęło  ponad 1,6 tys. uczniów, w tym znacznie większe niż dotychczas  grono dzieci z ukraińskich rodzin.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)