Dziś mamy 29 maja 2025, czwartek, imieniny obchodzą:
16 kwietnia 2024

Zabezpiecz rower przed kradzieżą. Harmonogram znakowania rowerów

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci podejmują wiele działań, aby wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców #naszego miasta i powiatu oraz ich mienia. Jednym z takich sposobów jest niewątpliwie znakowanie rowerów. Funkcjonariusze zachęcają i zapraszają do zabezpieczenia w ten sposób swojego jednośladu.

„Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego” jest to program prewencyjny realizowany przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. Został stworzony z myślą o miłośnikach jednośladów, a dokładnie o zabezpieczeniu roweru przed ewentualną kradzieżą.

Polega on na tym, że na ramie roweru grawerowany jest numer identyfikacyjny. Dane te rejestrowane są w systemie informatycznym. Każdy właściciel otrzymuje stosowny dokument, w którym zawarte są jego dane oraz numer naniesiony na ramę. To pozwala w trakcie ewentualnej kontroli sprawdzić, czy osoba korzystająca z jednośladu jest jego faktycznym właścicielem czy też przypadkowym. Natomiast złodziejowi zdecydowanie trudniej będzie sprzedać taki rower, który oznakowany jest w ten sposób.

Przypominamy, że do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty:

- karta gwarancyjna,
- paragon zakupu / faktura,
- dokument tożsamości (osoba pełnoletnia).

Harmonogram znakowania rowerów można znaleźć w zakładce PREWENCJA na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy:

www.bydgoszcz.policja.gov.pl lub bezpośrednio pod linkiem:

https://bydgoszcz.policja.gov.pl/kb1/prewencja/znakowanie-rowerow-2024-rok/179,ZNAKOWANIE-ROWEROW-2024-ROK.html

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 124 63

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.

(czytaj więcej)
0

Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)