Zarzuty dla Radosława C. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury

fot. OSP Mąkowarsko
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy uwzględnił wniosek prokuratora o # zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Radosława C., któremu zarzucono sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i narażenie życia i zdrowia kilkunastu dzieci na skutek skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą.
Do zdarzenia doszło 22 maja 2025 r. wczesnym popołudniem w Mąkowarsku. Z relacji świadków oraz zapisów monitoringu wynika, że kierujący samochodem marki Fiat Stilo, jadąc z dużą prędkością ulicą Tucholską, nie opanował pojazdu, uderzył w znak drogowy, po czym z impetem zjechał na pobocze, a następnie na chodnik. W tym samym czasie chodnikiem tym szło kilkanaścioro dzieci, które wracały z „orlika” do szkoły pod opieką nauczycielki. Samochód uderzył w dwoje uczniów: 10-letnią Nadię oraz 9-letniego Łukasza. Dziewczynka doznała urazu nogi, zaś chłopiec urazu prawego ramienia. Dzieciom została udzielona pomoc medyczna.
Sprawca zbiegł, jednak w wyniku sprawnej i błyskawicznej akcji policji, która ustaliła kierowcę po numerze seryjnym lusterka pojazdu pozostawionego na miejscu zdarzenia, został on zatrzymany tego samego dnia, o godzinie 14:45.
Badanie śliny Radosława C. wykazało, że znajdował się on pod wpływem metamfetaminy. Co więcej, z poczynionych ustaleń wynikało, że prowadził on samochód mimo orzeczonego wyrokiem sądowym zakazu.
Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, gdzie przedstawiono mu zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu znajdującej się na chodniku grupie pieszych, potrącenia znajdującej się na chodniku 10-letniej dziewczynki (doznała obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni), a następnie ucieczki z miejsca zdarzenia. W zarzucie uwzględniono także prowadzenie przez podejrzanego pojazdu pod wpływem środków psychoaktywnych oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Przestępstwo zakwalifikowano z art. 177 § 1 kk w zw. z art. 178 § 1 i art. 174 § 1 kk oraz art. 178a § 4 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.
Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę (do 12 lat pozbawienia wolności), prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec Radosława C. izolacyjnego środka zapobiegawczego w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Wniosek ten został przez sąd uwzględniony.
Śledztwo pozostaje w toku.
materiał: Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy
Czytaj również
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!