Zdecydowana reakcja dzielnicowych. Seniorce pozwoliła odetchnąć z ulgą

fot. KMP Bydgoszcz
Dzielnicowi to policjanci, którzy są blisko #mieszkańców i zawsze gotowi reagować na ich problemy. Tym razem pomogli starszej kobiecie, która od dłuższego czasu zmagała się z uciążliwymi sąsiadami zakłócającymi ciszę nocną. Hałaśliwe imprezy, głośna muzyka i niepokojące zachowania sprawiały, że Seniorka nie czuła się bezpiecznie we własnym domu. Pomogli jej dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia.
Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia odebrali zgłoszenie od starszej mieszkanki jednego z osiedli. Kobieta zadzwoniła z prośbą o interwencję. Około godziny 3:00 w nocy po raz kolejny nie mogła spać z powodu głośnej muzyki i krzyków dobiegających z mieszkania obok. Nie zwlekając, policjanci pojechali na miejsce. Znając wcześniejsze zgłoszenia Seniorki, wiedzieli, że sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji. Po dotarciu pod wskazany adres zastali nie tylko hałasującą grupę osób, ale także niepokojące warunki panujące w lokalu.
Podczas interwencji funkcjonariusze wylegitymowali osoby przebywające w mieszkaniu. Wśród nich znajdował się mężczyzna, który usilnie próbował uniknąć identyfikacji. Podając fałszywe dane, twierdził, że nazywa się tak samo jak jego brat. Jednak czujność dzielnicowych nie pozwoliła mu na oszustwo – mundurowi zauważyli, że jego wygląd nie zgadza się z danymi, które podał. Po dokładnej weryfikacji okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez policję. Był ścigany w związku z podpaleniem klatki schodowej, do którego doszło kilka miesięcy wcześniej, a także do umieszczenia go w zakładzie poprawczym.
Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali poszukiwanego bydgoszczanina, ale także ukarali osoby przebywające w lokalu wysokimi mandatami. Mężczyzna, który podawał fałszywe dane, otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Kobieta zajmująca mieszkanie została ukarana dwoma mandatami: 500 złotych za zakłócanie ciszy nocnej oraz kolejne 500 złotych za niewykonywanie poleceń funkcjonariuszy (art. 65a kodeksu wykroczeń).
Podczas interwencji w mieszkaniu odnaleziono również gumy do żucia, które dzień wcześniej zostały skradzione z jednego ze sklepów monopolowych. Za ich kradzież poszukiwany mężczyzna otrzymał kolejny 500-złotowy mandat. Łączna kwota mandatów nałożonych podczas tej jednej interwencji wyniosła 2000 złotych.
Dzięki zdecydowanej reakcji dzielnicowych problem uciążliwych sąsiadów został rozwiązany. Mężczyzna, który próbował oszukać funkcjonariuszy, trafił, zgodnie z decyzją Sądu, do zakładu poprawczego.
Seniorka w końcu mogła odpocząć we własnym mieszkaniu bez obawy o kolejne zakłócenia nocne. To kolejny przykład na to, jak ważna jest praca dzielnicowych, którzy przede wszystkim reagują na realne potrzeby mieszkańców.
Jeśli masz problem związany z zakłócaniem porządku w swoim otoczeniu, nie wahaj się zgłosić tego swojemu dzielnicowemu.
Pomagamy i Chronimy!
materiał: KMP Bydgoszcz
Czytaj również
- Potrącił dwójkę dzieci. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia
- Kolizja dostawczaka z motocyklem. Mężczyzna zabrana do szpitala
- Opel zderzył się z hyundaiem. Sprawca otrzymał mandat
- Rażące wykroczenie kierującego z udziałem dziecka. Stop agresji drogowej
- Oszustwo na pracownika banku. Kobieta straciła 249 tysięcy złotych
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!