Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2023

Awaria windy. Strażacy pomogli osobie na wózku inwalidzkim

fot. Solec Kujawski

fot. Solec Kujawski

Ochotnicza Straż Pożarna jest formacją, która wyróżnia się #spośród innych formacji tym, że zawsze jest gotowa by pomagać osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują pomocy.

Tak stało się również dziś, gdy do jednostki zadzwonił pracownik Gminy Solec Kujawski, który poinformował nas, że na skutek awari windy niepełnosprawna osobą na wózku inwalidzkim została uwieziona na peronie. Strażacy bez zastanowienia udali się na dworzec kolejowy.
Po przybyciu na miejsce zastano zdezorientowanego mężczyzne na wózku inwalidzkim, mężczyzna dotychczas bezskutecznie próbował wezwać pomoc by opuścić peron. Przybyli strażacy sprawnie zniesli mężczyznę do wyjścia skąd mógł opuścić dworzec kolejowy.

Dla pracujących na miejscu strażaków najcenniejszą zapłatą za poświęcony czas były słowa podziękowania od mężczyzny, któremu mogli pomoc.

Materał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 20 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)