Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
15 września 2023

Będą ulgi na przejazdy. Od kiedy będzie można skorzystać?

fot. archiwum

fot. archiwum

Na ostatniej sesji Rada Miejska w Koronowie, podjęła# uchwałę w której wyrażono zgodę na udzielenie Miastu Bydgoszcz „dotacji celowej na pokrycie kosztów korzystania przez mieszkańców Gminy Koronowo z niektórych ulg, w środkach publicznego transportu zbiorowego w Bydgoszczy”.Dzięki temu mieszkańcy gminy Koronowo będą mogli korzystać z tańszych dojazdów w Bydgoszczy czyli z tzw. Karty Metropolitalnej.

– W związku z powyższym trwają ustalenia dotyczące uruchomienia tzw. Metropolitalnej Karty. Czynione są starania, aby funkcjonowanie uwzględniające Koronowo rozpoczęło się w październiku - poinformował burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski.

Ulgi dotyczyć będą dzieci w wieku od 4 roku życia oraz uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Koronowo. Ulgi te oraz dokumenty, na podstawie których będzie można z nich korzystać, zostaną określone w uchwale Rady Miasta Bydgoszczy, dotyczącej ustalania opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie w Bydgoszczy.

Warto przypomnieć, że o wprowadzenie karty metropolitalnej zabiegała radna Rady Miejskiej w Koronowie Mirosława Holka, która już w lipcu złożyła w tej sprawie zapytanie do burmistrza Koronowa. 1 sierpnia z upoważnienia burmistrza wypowiedział się jego zastępca Piotr Kazimierski, który przypomniał, iż: „inicjatywa w sprawie przystąpienia do karty Metropolitarnej była podjęta ze strony Burmistrza Koronowa w roku 2021, lecz nie znalazła akceptacji Rady Miejskiej w Koronowie. Nie mniej czynię starania, aby ponownie dać przedmiotowe uchwały pod dyskusję Rady Miejskiej i liczę, że tym razem nasz wniosek zostanie przez Państwa poparty”. Tak też się stało, Rada Miejska podjęła stosowną uchwałę.

Radna Holka liczyła, że sprawa zostanie załatwiona w wakacje, tak by dzieci i młodzież z ulg w przejazdach korzystały już od września. Jak widać może uda to się zrealizować w październiku...

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)