Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
22 maja 2023

Bezpieczne wakacje. Niebieski tydzień w podbydgoskim Czarżu

fot. pow.

fot. pow.

Szereg spotkań profilaktycznych miał miejsce w Zespole Szkół w Czarżu.# Policjanci zapoznawali najmłodszych z tematami bezpieczeństwa podczas wakacji na wsi, w mieście, w górach i nad morzem. Ponadto, mundurowi radzili co zrobić ze zwierzętami domowymi w czasie, kiedy udajemy się na wypoczynek.

W ubiegłym tygodniu w dniach odbyły się spotkania profilaktyczne w Zespole Szkół w Czarżu, gmina Dąbrowa Chełmińska dotyczące "Bezpiecznych wakacji". Podkomisarz Monika Złotowska oraz Katarzyna Rzepińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z fordońskiego komisariatu wraz z dzielnicowym gminy Dąbrowa Chełmińska młodszym aspirantem Dawidem Kumkowskim, rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego spędzania wakacji na wsi, w mieście, górach oraz nad morzem.

Podczas jednych z zajęć dzieci odwiedził gad z gatunku agamy wraz z opiekunem. Przy tej okazji mundurowi omówili z najmłodszymi, jak należy postępować z własnymi zwierzętami podczas wakacji. Policjanci mówili o tym, że nie można na okres wakacyjnych wyjazdów pozbywać się z domu psów, kotów i innych zwierząt, co często ma miejsce w tym okresie, a zapewnić im opiekę.
W ramach "Niebieskiego tygodnia" ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów pod tytułem "Bezpieczne wakacje". W ostatni dzień spotkania wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie wręczono nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowanych przez Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska. Tego dnia również na boisku szkolnym dla wszystkich uczniów, czekała niespodzianka.

Dzięki uprzejmości wolontariuszy z Grupy Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża dzieci odwiedzili opiekunowie wraz psami ratowniczymi, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarżu. Uczestnicy mogli obejrzeć radiowóz policyjny, wóz strażacki, a także posłuchać o tym, jak zachować się podczas kontaktu z obcym psem oraz o pracy zwierząt w Policji i innych służbach.

Materiał: Katarzyna Rzepińska / Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologi

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)