Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
27 listopada 2023

Chcą progów zwalniających na ul. Lipiniki. Policja będzie czuwać

fot. archiwum

fot. archiwum

Póki co koronowski samorząd nie planuje montażu progów# zwalniających na ul. Lipinki w Koronowie, o co zabiegają mieszkańcy tej ulicy. Z odpowiedzi wiceburmistrza Koronowa jasno wynika, że najpierw podjęte zostały inne działania aby poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy. Pomóc mają częstsze kontrole policji, która ma łapać „piratów drogowych”.

27 września interpelację do burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego ws. montażu progów zwalniających przy ul. Lipinki złożył radny Mariusz Weleziński. – Działając w imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Koronowo zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o zamontowanie progów zwalniający na ulicy Lipinki. Z informacji uzyskanych od mieszkańców Lipinek wynika, że nowa asfaltowa nawierzchnia spowodowała znaczy wzrost prędkości pojazdów poruszających się po tej ulicy. Stwarza to poczucie zagrożenia u mieszkańców i ich dzieci poruszających się pieszo – podkreślił radny Weleziński.

10 października w imieniu burmistrza Koronowa odpowiedzi radnemu udzielił jego zastępca Sławomir Marszelski. – Do Komisariatu Policji w Koronowie przekazano wniosek o zwiększenie kontroli na przedmiotowym odcinku drogi, w celu wyeliminowania wykroczeń popełnianych przez kierowców. Ustawodawca zaostrzając przepisy ruchu drogowego doprowadził do istotnego wzrostu bezpieczeństwa na drogach. Znaczną rolę będzie miał udział policji, która wykaże ilość popełnianych wykroczeń na przedmiotowej drodze – wyjaśnił na wstępie wiceburmistrz Marszelski.

Wiceburmistrz odniósł się bezpośrednio do pomysłu ustanowienia progów, wskazując na potencjalne niedogodności dla mieszkańców. – Ustawianie progów zwalniających najczęściej stosuje się w przypadku nagminnego łamania przepisów prowadzących do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, dlatego konieczne jest dokonanie analizy. Należy wziąć pod uwagę negatywne skutki montażu progów zwalniających m.in. zwiększenie hałasu i drgań w okolicy (punktowe wibracje), hamowanie i przyspieszanie zwiększa zużycie układu hamulcowego oraz paliwa i tym samym podwyższa emisję spalin, negatywne oddziaływanie na konstrukcję drogi oraz na urządzenia znajdujące się w drodze itp. – podkreślił wiceburmistrz Koronowa.
Dlatego też: – Mając powyższe na uwadze, jeśli czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy Policji nie przyniosą zamierzonego efektu, Gmina wystąpi z wnioskiem o wydanie opinii do Zarządu Dróg Gminnych w Koronowie ws zamontowania progów zwalniających. Wskazać należy, iż ulica Lipinki jest drogą publiczną, a zatem ustawienie dodatkowego oznakowania wiąże się z przygotowaniem projektu zmieniającego organizację ruchu. Taki dokument zatwierdza Organ zarządzający ruchem na drogach publicznych - Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy – wyjaśnił wiceburmistrz Koronowa Marszelski.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)