Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
27 maja 2022

Ewa Karkowska niepokonana. Dwunasty turniej szachowy UKW Bydgoszcz

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

25 maja odbył się dwunasty w tym semestrze# turniej szachowy UKW Bydgoszcz.

Zawody standardowo odbyły się na portalu lichess.org. Organizatorem i pomysłodawcą mistrzostw jest dr Piotr Szybowicz, który regularnie prowadzi zajęcia na uczelni i jest opiekunem koła szachowego. Czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut. W rozgrywkach wzięło udział 17 zawodników. W turnieju zwyciężyła Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza). Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Galiński (Koronowo), a trzecie miejsce wywalczył Bartosz Przybylski (PKS Wiatrak Bydgoszcz). Tuż za podium znaleźli się zawodnik o nicku "Lukmag", Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin) oraz Aleksander Polak (BKS Chemik Bydgoszcz).

Najlepsza siódemka turnieju:

1. Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza) – 16 punktów,

2. Grzegorz Galiński (Koronowo) – 15 punktów,

3. Bartosz Przybylski (PKS Wiatrak Bydgoszcz) – 12 punktów,

4. zawodnik o nicku „Lukmag” – 12 punktów,

5. Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin) – 12 punktów,

6. Aleksander Polak (BKS Chemik Bydgoszcz) – 11 punktów,

7. Adam Wujkiewicz (UKW Bydgoszcz) – 8 punktów

Materiał: Ewa Karkowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)