Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
02 marca 2023

Emocje nad szachownicą. W tle gry interaktywne i zabawy szyframi

fot. Agnieszka Kołcon- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie

fot. Agnieszka Kołcon- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie

Szkoła Podstawowa w Łochowie była miejscem, XIII edycji Międzyszkolnego #Turnieju Szachowego im. Mariana Rejewskiego. Przed szachownicami zasiadło 88 młodych zawodników ze szkół regionu Kujaw i Pomorza. Zawody cieszące się dużym prestiżem w środowisku szachistów, o czym świadczy udział drużyn z całego regionu, rozegrano pod honorowym patronatem Janiny Sylwestrzak - córki Rejewskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Młodzi zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10, 13 i 15 z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców.

Szachistom kibicował Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota razem z Mirosławem Donarskim, dyrektorem szkoły w Łochowie, pełniącym jednocześnie rolę gospodarza spotkania.
Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łochowie reprezentował zespół szachistów w składzie: Maria Zaderecka, Kornelia Kilichowska, Marta Witkowska, Joanna Mioduszewska, Zofia Kunicka, Szymon Mioduszewski, Mikołaj Murawski, Jakub Domeracki, Jakub Brenk, Wiktor Lewandowski, Szymon Popiołek, Jacek Pietrzykowski, Dawid Deręgowski, Oliwier Furgała, Filip Klyszczyński, Aleksander Sarnowski, Adam Wiśniewski, Aleksander Tomacki.

Klasyfikacja generalna turnieju wyłoniła zwycięzców, wśród których osiągniętymi wynikami cieszyli się również uczniowie szkoły w Łochowie. W kategorii dziewcząt do lat 13, trzecią lokatę zajęła Kornelia Kilichowska. Z kolei w grupie chłopców do lat 13, na pierwszym miejscu triumfował Szymon Mioduszewski. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do lat 15 zajęła Maria Zaderecka. W tej samej grupie wiekowej pierwszą lokatą cieszył się również Mikołaj Murawski. Towarzyszył mu na podium, zajmując trzecią lokatę, Szymon Popiołek.

Silna reprezentacja szkoły z Łochowa pokazała więc swój kunszt i umiejętności strategicznej gry na szachownicy. Szczegółowe wyniki klasyfikacji generalnej dostępne są na stronie internetowej szkoły. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, pamiątkowy znaczek i notes, a na zwycięzców czekały puchary i nagrody, ufundowane przez Szkołę Podstawową im Jana Pawła II w Łochowie i Wójta Gminy Białe Błota, które wręczyła Anna Borysiak, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Jak podkreślają organizatorzy, turniej szachowy mimo swej poważnej rangi, miał typowo rodzinny charakter. Świadczyły o tym liczne atrakcje, przygotowane przez Alicję Grubich i Agnieszkę Tarbicką, takie jak m.in. gry interaktywne i zabawy z szyframi, skutecznie wypełniające czas najmłodszym. Było też coś dla rodziców, którzy w szkolnej kawiarence mogli wziąć udział w Turnieju Chińczyka, prowadzonym przez Annę Miklas.

Materiał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)