Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
30 maja 2023

I Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych. Udział wzięło 5 szkół

fot. Gmina Sicienko

fot. Gmina Sicienko

W sobotę 27 maja na scenie sali widowiskowo-teatralnej szkoły# w Sicienku odbył się, organizowany przez Wójta Gminy Sicienko Piotra Chudzyńskiego II Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych.

Celem przeglądu była popularyzacja teatru jako kulturalnej formy spędzania wolnego czasu, oraz kształtowanie u uczniów życzliwości, postawy otwartości i wzajemnego szacunku.

Pięć grup teatralnych ze szkół:
Szkoły Podstawowej im. Anieli Hrabiny Potulickiej w Wojnowie
Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku
Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Samsiecznie
Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie
zaprezentowało swoje umiejętności aktorskie. Młodzi aktorzy przygotowali z okazji Dnia Matki spektakl pt.„O Rybaku i Złotej Rybce”. To historia poczciwego rybaka, który złowił złotą rybkę spełniającą życzenia. Jego chciwa żona, przekonała się, że pieniądze szczęścia nie dają. Bajka przypomniała zgromadzonym o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca i o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

Artyści wykazali się talentem i ogromnym zaangażowaniem, czym zasłużyli na gromkie brawa zgromadzonej widowni. Przedstawienia zachwycały również bogatą scenografią, kolorowymi dekoracjami i pięknymi kostiumami, oprawą muzyczną.
W Jury zasiedli: Aneta Ruprik, Ewa Margańska, Maja Kwieciszewska
W przerwie na obrady dzieci dostały wyśmienite lody.
Komisja konkursowa wnikliwie oceniała każdy występ. Jury doceniło:
uczniów z Wojnowa za:
- piękną, prostą i wymowną dekorację
- piękny solowy śpiew
- przysłowie o szczęściu

Uczniów z Sicienka za:
- ekologiczne przesłanie
- pomysłowość

Uczniów z Samsieczna za:
- mistrzowską oprawę muzyczną
- autorską piosenkę
- śpiew i grę na instrumentach dzieci

Uczniów z Kruszyna za:
- wysoki poziom trudności
- poczucie rytmu
- zróżnicowany ruch sceniczny

Uczniów z Strzelewa za:
- profesjonalną grę aktorską
- interpretację
- piękne stroje

Nagrodę specjalną za mistrzowską oprawę muzyczną trafiła do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Samsiecznie.

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński podziękował nauczycielom i uczniom wręczając bony pieniężne dla każdej ze szkół.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w II Gminnym Przeglądzie Teatrów Szkolnych zainspirowało uczniów do dalszej pracy, rozwijania zainteresowań związanych z teatrem, dostarczyło wiele niezapomnianych emocji i dobrej zabawy.

Dziękujemy za przybycie wszystkim Mamom, zaproszonym gościom, a przede wszystkim dzieciom i ich opiekunom. Zapraszamy za rok!

Materiał: Gmina Sicienko

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)