"Jesień w lesie grzyby niesie". Konkurs dla uczniów

fot. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy
Wielkimi krokami nadchodzi jesień. To oznacza, #że czas rozpocząć konkurs plastyczny ,,Jesień w lesie grzyby niesie”. Będzie to już czternasta odsłona zabawy, która popularyzuje ideę grzybobrania bez pomyłek, upowszechnianiu oraz pogłębianiu wiedzy na temat grzybów, kształtowaniu odpowiedzialności za siebie i innych wśród zbieraczy, a także konsumentów grzybów. Wręczenie nagród zaplanowano 15 listopada w Kujawsko Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Konkurs „Jesień w lesie grzyby niesie” zaadresowany jest do uczniów szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu jest popularyzowanie idei grzybobrania bez pomyłek oraz upowszechnianie wiedzy na temat grzybów, ich rozpoznawania i ochrony oraz kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych wśród zbieraczy i konsumentów grzybów.
Tegoroczny konkurs rozpoczyna się 16. września i potrwa do 15. listopada i odbędzie się w trzech odsłonach przeznaczonych dla różnych grup wiekowych młodzieży szkolnej:
- plastyczny uczniowie klas (IV-VI),
- fotograficzny (uczniowie klas VII-VIII),
- na model grzyba (uczniowie szkół ponadpodstawowych).
Konkurs plastyczny i fotograficzny ma charakter jednoetapowy, rozstrzygany na poziomie wojewódzkim, z pominięciem etapu szkolnego i powiatowego, natomiast na model grzyba ma charakter dwuetapowy, rozstrzygany na poziomie powiatowym i wojewódzkim.
Tematyka konkursu została wybrana z myślą o ukazaniu piękna i różnorodności świata grzybów, które odgrywają kluczową rolę w ekosystemie leśnym.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.
Materiały
Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
REGULAMIN_WOJEWÓDZKIEGO_KONKURSU_plastycznego.docx 0.13MB Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Na Model Grzyba
REGULAMIN_WOJEWÓDZKIEGO_KONKURSU_na_model_grzyba.docx 0.33MB Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego
REGULAMIN_WOJEWÓDZKIEGO_KONKURSU_fotograficznego.docx 0.12MB Załącznik nr 1. Zgoda przedstawiciela ustawowego niepełnoletniego na udział w konkursie
załącznik_nr_1_zgoda_przedstawiciela_ustawowego_niepełnoletniego_na_udział_w_konkursie.docx 0.03MB Załącznik nr 1. Zgoda przedstawiciela ustawowego niepełnoletniego na udział w konkursie plastycznym
załącznik_nr_1_zgoda_przedstawiciela_ustawowego_niepełnoletniego_na_udział_w_konkursie__plastycznym.docx 0.03MB Załącznik nr 1. Zgoda przedstawiciela ustawowego niepełnoletniego na w konkursie na model grzyba
załącznik_nr_1__zgoda_przedstawiciela_ustawowego_niepełnoletniego_na_w_konkursie_na__model_grzyba.docx 0.02MB Załącznik nr 2. Oświadczenie pełnoletniego uczestnika konkursu
Załącznik_nr_2_oświadczenie_pełnoletniego_uczestnika_konkursu.docx 0.02MB
Źródło: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy
Czytaj również
- Wojewódzki Konkurs Genealogiczny. Uroczyste rozstrzygnięcie
- Projekt z ZUS dla uczniów. Ogłoszono konkurs plastyczny
- "Moje Miasto, Moja Gmina w Unii Europejskiej”. Konkurs plastyczny
- Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2025". Sprawdź szczegóły
- X edycja konkursu "Mój ojciec – dobrze być razem”! Sprawdź szczegóły
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!