Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
25 lipca 2023

Jest umowa na boisko. Przewidywany koszt budowy to blisko 200 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Marzeniem wielu mieszkańców Borówna jest powstanie sportowego boiska w ich miejscowości.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom w 2023 roku Gmina Dobrcz złożyła wniosek w ramach programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa o alokację zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z montażem żagli przeciwsłonecznych przy Zespole Szkół w Borównie”.

12.07.2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych podpisał umowę na ww. dofinansowanie, które zostało przyznane w najwyższej możliwej wysokości tj. 50.000,00 zł, natomiast całkowity przewidywany koszt wykonania zadania to kwota 199.539,36 zł.

Boisko wielofunkcyjne zaprojektowano wraz z oświetleniem, elementami małej architektury oraz żaglami przeciwsłonecznymi, dzięki którym między rozgrywkami sportowymi będzie można odpocząć w zacienieniu.
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Materiał: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)