Kolejne osoby padły ofiarom oszustów. Stracili 250 tys. zł

Trzy osoby straciły łącznie ponad 250 tysięcy złotych, klikając w podejrzane linki oraz inwestując w kryptowaluty. Oszuści podstępem pozbawili ich oszczędności życia.
Policjanci niemal każdego dnia odnotowują przypadki oszustw dokonanych przez internet. Sposoby działania oszustów są różnorodne i tylko ogromna czujność może uchronić nas przed utratą pieniędzy.
Przykładem może być mieszkaniec gminy Białe Błota, który namówiony na inwestycję środków w kryptowaluty, przekazał przestępcom nieco ponad 134 tysiące złotych. Aby to zrobić mężczyzna zaciągnął kredyt w banku na 100 tysięcy złotych. Wszystko zaczęło się od reklamy w internecie, gwarantującej szybki zysk pieniędzy, po inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna zostawił tam swój numer, jako osoby chętnej do kontaktu. Otrzymał telefon zwrotny od rzekomego analityka finansowego, któremu przekazał dane karty bankomatowej, a w późniejszym czasie zainstalował na swoim telefonie aplikację, dzięki której oszust miał zdalny dostęp do jego telefonu. Mężczyzna, nie posiadając odpowiednich środków do inwestycji, postanowił wziąć kredyt w banku na sto tysięcy złotych. Wszystkie pieniądze z pożyczki wraz z pozostałą częścią swoich oszczędności przekazał kilkoma przelewami na różne konta bankowe wskazane przez oszustów. Jak się można domyślić, pieniędzy nie odzyskał, a jego „doradcy finansowi” zapadli się pod ziemię.
Innym sposobem został okradziony mężczyzna, który przekazał przestępcom prawie 117 tysięcy złotych. Oszuści, wykorzystując problemy zdrowotne bydgoszczanina, uzyskali dostęp do jego aplikacji bankowej, dzięki czemu mieli nieograniczone możliwości działania. Wzięli oni kredyt, który następnie przelali na swoje konta bankowe. W ten sposób stracił on ogromne pieniądze, nie mając na to wpływu.
Kolejną oszukaną osobą był mieszkaniec Bydgoszczy, który wystawił przedmiot na sprzedaż, na jednym z portali ogłoszeniowych. W odpowiedzi, odezwała się osoba, która za pośrednictwem komunikatora wysłała mu link, gdzie miał wypełnić dane do odbioru pieniędzy. Niestety, był to podstęp, za pomocą którego oszuści w kilku przelewach ukradli mu z konta 10 tysięcy złotych. Na szczęście nie zdołali pozyskać więcej, ponieważ pokrzywdzony zorientował się w odpowiednim czasie, że ubywają mu pieniądze i konto zablokował.
Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach, poprzez wprowadzanie w błąd lub za pomocą specjalnego oprogramowania, oferowanie dużych zysków z inwestycji w krótkim czasie to dziś częste sposoby działania oszustów. Niejednokrotnie pokrzywdzeni, nie podejrzewając próby oszustwa, sami je przekazują. Chcąc zainwestować pieniądze upewnijmy się, że będą one bezpieczne.
• Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję.
• 112 to numer alarmowy, pod którym mogą Państwo uzyskać pomoc.
Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Czytaj również
- Areszt za usiłowanie zabójstwa. Kilkukrotne dźgnął nożem dwie osoby
- Kierowcę oślepiło słońce. Doprowadził do kolizji trzech pojazdów
- Pożar renault. Spaliła się komora silnika oraz wnętrze pojazdu
- Zderzenie dwóch osobówek. Jedna osoba zabrana do szpitala
- Pożar samochodu dostawczego. Doszło do samozapłonu na S10
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!