Kujawsko-pomorscy inspektorzy najlepsi w kraju. To okazja do wyróżnień

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Narada roczna Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w# Bydgoszczy oraz wręczenie awansów na wyższe stanowiska służbowe, to główne tematy piątkowej uroczystości w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.
– Minione dwa lata pandemii były bardzo trudne. Także dla Państwa. Dziękuję za współpracę w tym czasie. Chciałbym podkreślić dobrą współpracę w obszarze bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, w tym także ASF, odpady niebezpieczne, kontrola odpadów, czy wreszcie obecna sytuacja na Ukrainie – mówił Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski.
– Przed Inspekcją stoi bardzo dużo zadań. Mogę potwierdzić, iż Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy jest inspektoratem wiodącym. Za co dziękuję. Przed nami nowe zadania, ale na szczęście, to także nowi pracownicy oraz nowoczesny sprzęt. Taki sprzęt będzie. Rozpoczęliśmy już też nabory na stanowiska inspektorów – mówił Michał Mostowski, Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego. W planach ITD jest doposażenie w nowoczesny sprzęt, w tym m.in. zakupiona zostanie nowa mobilna linia diagnostyczna.
– Nasza działalność to przede wszystkim kontrole przewozów drogowych, ładunków i osób. Widać nas przede wszystkim na drogach, ale przeprowadzamy kontrole także w przedsiębiorstwach, a nawet w trybie nadzoru kontrolujemy jednostki samorządu terytorialnego. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo, ale także zapewniamy równe zasady konkurencyjności na rynku transportu drogowego oraz chronimy środowisko i infrastrukturę drogową. Warto podkreślić, iż obecnie próbujemy uruchomić nową lokalizację jednostki terenowej w Nakle nad Notecią. To wiąże się też z oddaniem odcinka drogi ekspresowej S5 – mówił podczas uroczystości Marcin Mroczkowski, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Drogowy.
Obecnie w wojewódzkiej ITD. pracuje 20 inspektorów (w kolejnych 3 latach przybędzie 14 etatów). Wykonano ponad 7 tysięcy kontroli drogowych. Prawie 40% skontrolowanych pojazdów ciężarowych, to były pojazdy z zagranicy. Jeden inspektor w ciągu roku przeprowadza średnio ponad 90 postepowań administracyjnych zakończonych wydaniem decyzji, których było prawie 2,5 tysiąca. Z tego do ponownego rozpatrzenia skierowano tylko 2 sprawy.
- To pokazuje, iż robimy najwięcej i najlepiej w kraju – dodał Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Drogowy. ITD to także kontrole m.in. pojazdów transportujących towary niebezpieczne oraz autobusów przewożących głównie dzieci na wypoczynek czy do szkoły. To właśnie w Kujawsko-Pomorskiem jest najlepiej w całej Polsce rozwinięta sieć punktów do kontroli i ważenia pojazdów.
Uroczystość była okazją do wręczenia awansów na wyższe stanowiska służbowe. - Bardzo dziękuję za Waszą codzienną, trudną pracę. Dziękuję za zrozumienie naszej służby i gratuluję awansów – podkreślił Zastępca Głównego Inspektora Transportu Drogowego.
Podczas narady, zgodnie z decyzją Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, z dniem 1 maja 2022 roku na wyższe stanowisko służbowe awansowali zostali:
Pan Marcin Sten – na stanowisko kontrolera transportu drogowego.
Pan Rafał Cyl – na stanowisko starszego inspektora transportu drogowego.
Pan Piotr Stępień – na stanowisko starszego inspektora transportu drogowego.
Pani Daria Gackowska – na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Marcin Kłosiński – na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Leszek Kobylarz – na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Bartosz Kowalski - na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pani Anna Kurdykowska - na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Radosław Morawski - na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Marcin Rogatka - na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Bartłomiej Soloch - na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Mateusz Zieliński - na stanowisko młodszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Marek Kucharski – na stanowisko starszego specjalisty transportu drogowego.
Pan Tomasz Glanowski – na stanowisko głównego specjalisty transportu drogowego.
W uroczystości uczestniczyli licznie zaporoszeni goście.
Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy / red.
Galeria











Czytaj również
- XIII Sesja Rady Gminy Sicienko. Głos zabrałko kilku gości
- Utalentowana i pełna pasji tancerka. Spotkanie z Wiktorią Żabką
- Kolejne umowy podpisane. Realizowane będą inspirujące projekty
- Święcenie pokarmów wielkanocnych. Wierni kultywują piękną tradycję
- Samorząd Przyjazny KGW. Gmina Koronowo laureatem plebiscytu
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!