Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
8 grudnia 2018

Magia wigilijnego stołu

Fot. Powierzone

Fot. Powierzone

Boże Narodzenie nierozerwalnie związane jest z ucztowaniem.# Przy stole nakrytym obrusem spożywamy wigilijną wieczerzę z rodziną - pojawią się wtedy tradycyjne dania, są życzenia i miła, doniosła atmosfera.

Na takiej wyjazdowej kolacji wigilijnej spotkały się 8 grudnia członkinie Gminnej Rady Kobiet z Dobrcza w „Gościńcu Lubiewice”. Spotkanie otworzyła przewodnicząca Małgorzata Wesołowska życząc wszystkim zebranym samych radosnych dni, dobrych owoców ze społecznej działalności na rzecz swego środowiska czy gminy. Przy świątecznym stole warto zapomnieć o codzienności i dać ponieść się radosnej atmosferze, by magia opłatkowej wieczerzy przetrwała cały rok. A ten dzisiejszy stół był przede wszystkim bogaty w dobre myśli, życzliwe spojrzenia oraz był doskonałą okazją do integracji środowiska.

Szczególne życzenia i podziękowania popłynęły do dwóch wójtów, odchodzącego Krzysztofa Szali i obecnego włodarza Andrzeja Berdycha, którzy przybyli na to spotkanie. Za to członkinie nagrodziły swych gości oklaskami. Po części oficjalnej i wzajemnym składaniu życzeń zebrani zasiedli do stołów, z których zaczęły znikać postne dania, nie zabrakło wśród nich karpia, śledzi, pierogów oraz słodkości. Po takiej uczcie wszyscy jeszcze długo będą mile wspominać wspólnie spędzony wieczór.

Materiał: Sekretarz GRK  Barbara Hipnarowicz

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)