Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
27 maja 2022

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

Zawarto ich 8,6 tys. (w 2020 r. 7,7 tys. małżeństw), w tym 59,2% to małżeństwa zawarte w miastach. Małżeństw zawarto więcej zarówno w miastach jak i na wsiach, odpowiednio więcej o 11,0% i o 12,7%.

Na 1000 ludności w województwie w 2021 r. przypadło 4,2 zawartych małżeństw (w roku po-przednim 3,7 małżeństw na 1000 ludności). Współczynnik ten był najwyższy w gminie Lniano (6,3 małżeństwa na 1000 ludności). Najniższy natomiast w gminie Warlubie, gdzie wyniósł 2,3 małżeństwa na 1000 ludności.

W 2021 r. w województwie kujawsko-pomorskim orzeczono 3,8 tys. rozwodów (było to więcej o 10,7% niż w 2020 r.). Większość, bo 68,7% orzeczonych rozwodów, została wniesiona z powództwa żony. Przeciętnie w analizowanym roku na 1000 ludności przypadło 1,8 rozwodów (w 2020 r. 1,7 rozwodów na 1000 ludności).

W 2021 r. w dwóch największych miastach województwa kujawsko-pomorskiego (Bydgoszcz i Toruń) liczba rozwodów stanowiła blisko ⅓ orzeczonych rozwodów w województwie.

Materiał: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)