Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach. Oddali im cześć

fot. KWP Bydgoszcz
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy #wraz z Zastępcami oddał hołd poległym na służbie policjantom. Wydarzenie miało miejsce przed Tablicą Pamięci znajdującą się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a okazją był wyjątkowy dzień 7 marca, który został ustanowiony przez INTERPOL Międzynarodowym Dniem Pamięci o Poległych Policjantach.
W hołdzie składanym Koleżankom i Kolegom, którzy odeszli na wieczną wartę, w imieniu globalnej społeczności policyjnej INTERPOL ustanowił dzień 7 marca Międzynarodowym Dniem Pamięci o Poległych Policjantach. Tego dnia urzędnicy INTERPOL na całym świecie minutą ciszy oddają hołd tym, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli, zginęli w czasie służby.
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Poległych Policjantach ma na celu zjednoczenie funkcjonariuszy w 196 krajach członkowskich w globalnym hołdzie dla tych, którzy stracili życie w trakcie pełnienia służby. To dzień refleksji, wdzięczności i hołdu tym, którzy oddali swoje życie, dbając o bezpieczeństwo społeczeństw na całym świecie.
Obchody tego dnia organizowane są w wielu krajach i przybierają różne formy – od oficjalnych uroczystości, przez chwile ciszy, aż po symboliczne gesty, takie jak zapalanie zniczy czy składanie kwiatów pod pomnikami poległych policjantów. Jest to także okazja do zwrócenia uwagi na wyzwania i zagrożenia, z jakimi na co dzień mierzą się funkcjonariusze, pełniąc służbę.
Dzisiaj (7.03.2025), na cześć wszystkich poległych policjantów, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Szef kujawsko-pomorskich policjantów insp. Jakub Gorczyński razem z Zastępcami, w imieniu kierownictwa i wszystkich policjantów oraz pracowników Policji złożył kwiaty przed Tablicą Pamięci.
Tablica Pamięci w gmachu KWP to miejsce, gdzie umieszczone są inskrypcje epitafijne z nazwiskami policjantów, którzy oddali życie w związku ze służbą, ratując innych bądź stając w ich obronie. Obecnie widnieje na niej 14 nazwisk funkcjonariuszy Policji, którzy polegli na służbie w województwie kujawsko-pomorskim.
Tablica Pamięci ku czci Poległych Policjantów powinna być pusta, nie powinno być tam żadnego nazwiska – jednak służba i zawód policjanta należy do jednych z najniebezpieczniejszych i choć robimy wszystko, aby nie pojawiały się na Tablicy nowe nazwiska, zdajemy sobie sprawę, że jest to trudne do wykonania. Dlatego pamięć o tych wszystkich, którzy zginęli nigdy nie zaginie, podobnie jak i pamięć o policjantach z całego świata, którzy ratując innych, oddali swoje życie.
Pamięć o tych, którzy w służbie Ojczyzny złożyli najwyższą ofiarę, ofiarę życia, jest żywa. Cześć pamięci naszych Kolegów, którzy wypełnili do końca rotę policyjnego ślubowania.
materiał: nadkom. Przemysław Słomski / KGP
Galeria









Czytaj również
- Areszt za usiłowanie zabójstwa. Kilkukrotne dźgnął nożem dwie osoby
- Kierowcę oślepiło słońce. Doprowadził do kolizji trzech pojazdów
- Pożar renault. Spaliła się komora silnika oraz wnętrze pojazdu
- Zderzenie dwóch osobówek. Jedna osoba zabrana do szpitala
- Pożar samochodu dostawczego. Doszło do samozapłonu na S10
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!