Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
29 sierpnia 2023

Namierzyli kolejnych poszukiwanych. Jeden to 32-letni mieszkaniec Koronowa

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Dzięki policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji #Osób KWP w Bydgoszczy kolejni dwaj poszukiwani już nie cieszą się wolnością. Obaj lekceważyli sądowe wyroki, dlatego zostały wydane za nimi listy gończe. Za kratami spędzą po kilka miesięcy.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Bydgoszczy każdego dnia „depczą po piętach" tym, którzy naiwnie myślą, że przechytrzą organy ścigania. Nic bardziej mylnego. Prędzej czy później wielu z nich trafia tam, gdzie zgodnie z wyrokiem sądu powinni spędzać kolejne dni życia. Za popełnione bowiem przestępstwa winni być za kratami, a nie cieszyć się wolnością. Dzięki poszukiwaczom z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy tam właśnie znaleźli się dwaj mężczyźni, którzy nie stawili się do odbycia kary. Dlatego sąd wydał za nimi listy gończe.

32-letni mieszkaniec Koronowa był poszukiwany od lutego ubiegłego roku. Wtedy został za nim wydany list gończy. Mężczyzna, za popełnione przestępstwa z art. 222, 224 i 226 kodeksu karnego tj. m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i znieważenie go został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 6 miesięcy pozbawienia wolności. Nie stawił się jednak do więzienia. By uniknąć spotkania z poszukującymi go policjantami z komisariatu w Koronowie wyjechał nawet za granicę, ale pewnego dnia wrócił… .

To nie umknęło uwadze „łowców głów" z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, którzy kilka dni temu zajęli się sprawą. W miniony piątek (25.08.23) kryminalni ustalili, że 32-latek może przebywać w jednym z domów w Koronowie. To właśnie tam, jeszcze tego samego dnia, mężczyzna został zatrzymany. Wprawdzie początkowo siłował się z funkcjonariuszami, ale nie miał szans. Po wykonaniu niezbędnych czynności, policjanci doprowadzili go do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, gdzie odsiedzi zasądzoną karę.

Z objęć kryminalnych za wszelką cenę usiłował też się wyswobodzić inny poszukiwany. To 30-letni mieszkaniec Bydgoszczy, za którym w maju tego roku sąd wydał list gończy. Mężczyzna został skazany za kradzież na 9 miesięcy pozbawienia wolności, ale również lekceważył wyrok.

Namierzeniem go zajęli się pod koniec lipca (31.07.23) poszukiwacze z komendy wojewódzkiej. W ubiegłym tygodniu ustalili, że może on pracować w jednej z miejscowości nad morzem w województwie zachodniopomorskim. W miniony czwartek (24.08.23) kryminalni pojechali zweryfikować posiadane informacje. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak policjanci wysiedli z radiowozów. Próbował wprawdzie jeszcze się oswobodzić, ale bezskutecznie.

Jeszcze tego samego dnia (24.08.23) trafił do Zakładu Karnego w Koszalinie. Za kratami spędzi 9 miesięcy.

Materiał; Kamila Ogonowska /Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

 

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)