Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
24 czerwca 2024

Noc Świętojańska. Promocja historii i kultury

fot. Urząd Solec Kujawski

fot. Urząd Solec Kujawski

Wczoraj w naszym mieście odbyło się wyjątkowe wydarzenie z inicjatywy Stowarzyszenia #Rezerwat Kultury i Serdeczności oraz Soleckie Centrum Kultury – Noc Świętojańska!

Wydarzenie miało na celu promocję i odkrywanie kultury, historii oraz dziedzictwa naszej małej ojczyzny.

Skupiliśmy się na ochronie dóbr kultury niematerialnych i dziedzictwa narodowego, co zaowocowało niesamowitą atmosferą i urokliwymi widokami naszej pięknej Wisły.

Podczas Nocy Świętojańskiej czekało na mieszkańców wiele atrakcji i warsztatów. Największą popularnością cieszyły się warsztaty tworzenia wianków. Najpiękniejsze z nich zostały nagrodzone.

Następnie zgodnie z tradycją wianki wylądowały w wodzie. Na zakończenie tego magicznego wieczoru wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Kujawy z Włocławka, który dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie!

Materiał: Urząd Solec Kujawski

Oceń artykuł: 19 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)