Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 stycznia 2023

Nowe odcinki kanalizacji dofinansowane. Gdzie zaplanowano inwestycję?

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Do 17 stycznia potencjalni wykonawcy mogą składać oferty w ogłoszonym przez Gminę Białe Błota przetargu na wybudowanie nowych odcinków kanalizacji sanitarnej.

Gmina pozyskała dofinansowanie przedsięwzięcia z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Kwota 5 mln zł z rządowego funduszu została formalnie przyznana w czerwcu ub.r. Wypłata dotacji nastąpi po wykonaniu wszystkich prac budowlanych i przekazaniu inwestycji. Przyjęto, że nowe odcinki sieci kanalizacji sanitarnej będą gotowe do końca marca 2024 r.

W ramach planowanej inwestycji sieć kanalizacji sanitarnej w Łochowie zostanie ułożona w wybranych fragmentach ulic: Brzoskwiniowej, Bratkowej. Konwaliowej i A. Asnyka. Prace przy układaniu nowej sieci kanalizacyjnej toczyć się również będą na ul. W. Reymonta, Sienkiewicza, Miłosza, Poziomkowej i Olszynowej, a także u zbiegu Czereśniowej i Bieszczadzkiej. W harmonogramie prac ujęto również ulice: ul. Malinową, Palmową i Dereniową. Wybrana w przetargu firma wykonana też przyłącza sanitarne, wyprowadzone do granicy działki.

Po zakończeniu wszystkich robót budowlanych powstanie nowa sieć o łącznej długości ok. 3 km. Wkład własny gminy wyniesie przy tym ok. 5,8 proc. wartości inwestycji. Planowane prace wpisują się w realizowany już od kilku lat przez gminę program rozbudowy infrastruktury wodno- kanalizacyjnej, na czele z gruntowną modernizacją stacji uzdatniania wody i ujęcia w Cielu, finansowanej dzięki preferencyjnym pożyczkom oraz dotacjom, przyznawanym w ramach kolejnych edycji rządowych funduszy.

MAteriał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)