Obraz nie będzie transmitowany. Nie można dopuścić do identyfikacji osób

fot. freepik
Samorząd Osielska nie będzie udostępniał obrazu on-line z kamer przed Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Żołędowie, gdyż jest to niezgodne z prawem.
Na jednej z sesji osielski radny Paweł Kamiński ponowił swój wniosek o instalację kamery on-line monitorującej kolejkę na PSZOK-u w Żołędowie. – Rozwiązanie zyskuje w kraju na popularności, a w naszej gminie, także sprawdziłoby się doskonale, gdyż dojazd do PSZOK z większości miejsc naszego terenu zajmuje 10-15 minut – podkreślił radny Kamiński.
Wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski rozwiał nadzieje radnego Kamińskiego. – W nawiązaniu do odpowiedzi udzielonej Panu 11 lipca 2022 r. ponownie wyjaśniam, że jest niedopuszczalne udostępnianie on-line obrazu z kamer, który umożliwiałby jakąkolwiek identyfikację osoby oczekującej w kolejce do PSZOK. Podał Pan w ubiegłym roku link m.in. do informacji o PSZOK w Gminie Psary, na którym jest monitoring, ale jak wynika z zamieszczonej na tej stronie informacji: „w dalszym ciągu mamy do czynienia z podrzucaniem śmieci i pozostawianiem ich przy bramie wjazdowej do PSZOK, w czasie gdy punkt jest nieczynny. Ogromne ilości zalegających odpadów nie są widokiem ani przyjemnym, ani estetycznym. Dlatego właśnie zdecydowano się na zainstalowanie w tym miejscu systemu monitoringu. W sytuacjach gdy kamery zarejestrują kolejne przypadki zaśmiecania terenu, sprawy będą kierowane na policję”. Jak z powyższego wynika, monitoring w gminie Psary nie służy celowi, o który Pan wnosi. W pozostałych podanych przez Pana przypadkach „monitoring” odcinka drogi i wjazdu do PSZOK udostępniają on-line, na własną odpowiedzialność podmioty prywatne prowadzące PSZOK, a nie gminy – wyjaśnił wójt Sypniewski.
Osielski włodarz powołał się na przepisy prawa. – Na podstawie art. 9a ustawy o samorządzie gminnym: „Gmina w celu zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej może stosować środki techniczne umożliwiające rejestrację obrazu (monitoring) w obszarze przestrzeni publicznej, za zgodą zarządzającego tym obszarem lub podmiotu posiadającego tytuł prawny do tego obszaru lub na terenie nieruchomości i w obiektach budowlanych stanowiących mienie gminy lub jednostek organizacyjnych gminy, a także na terenie wokół takich nieruchomości i obiektów budowlanych, jeżeli jest to konieczne do zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli lub ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej” – podkreślił wójt Sypniewski.
Czytaj również
- XIII Sesja Rady Gminy Sicienko. Głos zabrałko kilku gości
- Utalentowana i pełna pasji tancerka. Spotkanie z Wiktorią Żabką
- Kolejne umowy podpisane. Realizowane będą inspirujące projekty
- Święcenie pokarmów wielkanocnych. Wierni kultywują piękną tradycję
- Samorząd Przyjazny KGW. Gmina Koronowo laureatem plebiscytu
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!