Dziś mamy 24 września 2023, niedziela, imieniny obchodzą:
15 września 2023

Odznaczenia, wyróżnienia, medale. Kto otrzymał?

fot. MGOK Koronowo

fot. MGOK Koronowo

Tegoroczne dożynki gminy Koronowo były także okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień, medali i podziękowań.

Odznakę Honorową „Zasłużony dla rolnictwa”, na wniosek Burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego otrzymali: Dorota Runka z Lucimia, Władysław Glonek z Wilcza oraz Władysław Partatus z Wierzchucina Królewskiego.

Urząd Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaczył medalem Pro Patria następujące osoby: Alojzego Jankowskiego, Klarę Grąbińską, Henrykę Zadworną, Seweryna Krumrych, Irenę Kuroczycką, Kazimierza Zmudziejewskiego, Stefana Pawłowskiego, Zbigniewa Iwickiego.

Stowarzyszenie Towarzystwo Miłośników Historii Batalionu Obrony Narodowej Koronowo odznaczyło Złotym Krzyżem Honorowym Towarzystwa Miłośników Historii Batalionu Obrony Narodowej Koronowo za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej następujące osoby: Stefanię Zywert, Katarzynę Białobrzeską, Ewę Szumigałę, Bogusława Sottka.
Podziękowania trafiły również do rolników, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie z pokolenia na pokolenie. Burmistrz Koronowa wyróżnił: Krystynę i Witolda Szufrajda z Tryszczyna, Ewę i Wacława Goś z Gościeradza, Krystynę i Janusza Skotnickich z Gogolinka, Czesławę i Kazimierza Kołodziejczak z Witoldowa, Ewę i Ryszarda Radzińskich z Gogolina, Barbarę i Wiesława Kazimierczak z Nowego Dworu, Wiesławę i Michała Maciejewskich z Wilcza, Otylię i Jana Olszewskich z Wierzchucina Królewskiego, Hannę i Adama Kucińskich ze Starego Jasińca, Zofię i Karola Przeor z Popielewa, Urszulę i Pawła Piotrowskich z Wtelna, Wiesławę i Wojciecha Latos z Lucimia, Eugenię i Czesława Januszewskich z Lucimia oraz Aldonę Rakowską z Buszkowa.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)