Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
15 września 2023

Odznaczenia, wyróżnienia, medale. Kto otrzymał?

fot. MGOK Koronowo

fot. MGOK Koronowo

Tegoroczne dożynki gminy Koronowo były także okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień, medali i podziękowań.

Odznakę Honorową „Zasłużony dla rolnictwa”, na wniosek Burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego otrzymali: Dorota Runka z Lucimia, Władysław Glonek z Wilcza oraz Władysław Partatus z Wierzchucina Królewskiego.

Urząd Kombatantów i Osób Represjonowanych odznaczył medalem Pro Patria następujące osoby: Alojzego Jankowskiego, Klarę Grąbińską, Henrykę Zadworną, Seweryna Krumrych, Irenę Kuroczycką, Kazimierza Zmudziejewskiego, Stefana Pawłowskiego, Zbigniewa Iwickiego.

Stowarzyszenie Towarzystwo Miłośników Historii Batalionu Obrony Narodowej Koronowo odznaczyło Złotym Krzyżem Honorowym Towarzystwa Miłośników Historii Batalionu Obrony Narodowej Koronowo za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej następujące osoby: Stefanię Zywert, Katarzynę Białobrzeską, Ewę Szumigałę, Bogusława Sottka.
Podziękowania trafiły również do rolników, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie z pokolenia na pokolenie. Burmistrz Koronowa wyróżnił: Krystynę i Witolda Szufrajda z Tryszczyna, Ewę i Wacława Goś z Gościeradza, Krystynę i Janusza Skotnickich z Gogolinka, Czesławę i Kazimierza Kołodziejczak z Witoldowa, Ewę i Ryszarda Radzińskich z Gogolina, Barbarę i Wiesława Kazimierczak z Nowego Dworu, Wiesławę i Michała Maciejewskich z Wilcza, Otylię i Jana Olszewskich z Wierzchucina Królewskiego, Hannę i Adama Kucińskich ze Starego Jasińca, Zofię i Karola Przeor z Popielewa, Urszulę i Pawła Piotrowskich z Wtelna, Wiesławę i Wojciecha Latos z Lucimia, Eugenię i Czesława Januszewskich z Lucimia oraz Aldonę Rakowską z Buszkowa.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)