Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:
24 lipca 2023

Papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Sprzedawane w centrum Koronowa

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zajmujący# się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 53-latkę, która wprowadzała do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczyli 19 kilogramów tytoniu oraz 1600 sztuk papierosów. Kobieta usłyszała zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

W miniony czwartek (20.07.2023) bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że w jednym ze sklepów w centrum Koronowa sprzedawane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Aby to sprawdzić pojechali pod wskazany adres. Zastali tam ekspedientkę będącą jednocześnie właścicielką sklepu.

Podczas przeszukania lokalu policjanci ujawnili ponad 1600 sztuk papierosów różnych marek. Ponadto przeszukali samochód kobiety, w którym znajdowało się 9 worków strunowych z „lewym” tytoniem o łącznej wadze ponad 4 kilogramów. To jednak nie wszystko.

Funkcjonariusze pojechali razem z właścicielką sklepu do jej mieszkania, gdzie zabezpieczyli worek z tytoniem bez polskich znaków akcyzy o wadze 14,5 kilograma.

Kobieta została zatrzymana i jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. W ten sposób uszczupliła podatek akcyzowy na kwotę 20 797 złotych.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej
KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 36 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Monika, w dniu 27-07-2023 09:53:52 napisał:

    Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : https://bit.ly/profil-moni89-pl

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)