Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
22 listopada 2023

Piękno zabytków Powiatu Bydgoskiego. Nagrodzono autorów prac

Fot. Maja Stankiewicz

Fot. Maja Stankiewicz

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie konkurs pn. „Polowanie na zabytki Powiatu Bydgoskiego”.

15 listopada br. Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący Komisji Andrzej Kubiak oraz członkowie: Małgorzata Wojnowska, Ewelina Leśniewska, Adam Lewandowski, Tomasz Bogucki nagrodziła sześciu autorów prac.
Oto wyniki:

I miejsce:
„Ścieżka dziedzictwa Kruszyna i okolic” - Pan Radosław Migdalski z Kruszyna
„Poznaj Koronowo” - Oliwia Kozłowska z Koronowa

II miejsce:
„Polowanie na zabytki” – Aleksandra Galas oraz Kalina Nalewaj ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie.

III miejsce:
„Spacerem przez Solec Kujawski” – Pan Sławomir Kołtuński z Solca Kujawskiego.

Wyróżnienie:
„Polowanie na zabytki w gminie Sicienko” - grupa - Łowcy Przygód - Lider grupy - Pani Dominika Szpojda z Sicienka
„W drodze do Pałacyku” - grupa - Klasa 2a ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie - Lider grupy - Pani Ewa Grzanka.

Celem konkursu było promowanie piękna oraz zabytków powiatu bydgoskiego. Konkurs polegał na utworzeniu autorskiej ścieżki turystycznej z elementami edukacyjnymi, która miała skupiać się na zabytkach powiatu bydgoskiego wpisanych do rejestru zabytków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ujętych w ewidencji zabytków. Ścieżka miała zostać opatrzona fotografiami, opisem powstania i historii zabytków, objaśnieniem trasy lub mapą ścieżki oraz dodatkowymi informacjami o danych miejscach, co miało służyć promocji zabytków powiatu bydgoskiego. Na konkurs wpłynęło w tym roku 11 prac. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe uczestnikom i życzymy samych dobrych ujęć.

Materiał: Powiat Bydgoski

Oceń artykuł: 13 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)