Pojechali na interwencje domową. Znaleźli narkotyki ukryte w pralce

fot. pow.
Koronowscy policjanci otrzymali zgłoszenie# dotyczące trudnej sytuacji rodzinnej. Przyniosła ona jednak nieoczekiwany obrót i za kratki trafiły dwie osoby mające związek z narkotykami. Wobec jednej z nich prokurator zastosował policyjny dozór. Kluczowe znaczenie w sprawie miała determinacja patrolu dzielnicowych.
Wszystko zaczęło się w miniony poniedziałek (21.08.2023) tuż po 15.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Koronowo. Zgłoszenie dotyczyło trudnej sytuacji rodzinnej. Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy ustalili, że osoby, której zgłoszenie dotyczyło nie było od kilku dni w domu. Rozpoczęli jej poszukiwania. Determinacja doprowadziła ich do posesji w Koronowie, gdzie mężczyzna mógł przebywać. Tam jednak nikt nie otwierał im drzwi. Pierwotnie wydawało się, że nikogo nie ma w domu. Policjanci jednak nie odpuszczali. W pewnym momencie zauważyli, jak poruszyło się okno dachowe. Dzięki uprzejmości właściciela lokalu udało się wejść do środka. Jak się okazało mężczyzna nie potrzebował pomocy. Na tym interwencja mogłaby się zakończyć, gdyby nie czujny nos dzielnicowych i ich spostrzegawczość. Ich uwagę zwróciło bardzo nerwowe zachowanie 31-letniego mężczyzny oraz towarzyszącej mu 25-letniej kobiety.
Chwilę później powód takiego zachowania był już jasny. Policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym. Na tym jednak nie koniec. Podejrzewali, że zabronionych środków para może posiadać znacznie więcej, gdyż zauważyli porozrzucane po mieszkaniu puste „strunówki”. Nie pomylili się. Podczas przeszukania dzielnicowi ujawnili w pralce, ukryty między brudnymi ubraniami, plecak skórzany, a w nim woreczki strunowe ze znaczną ilością suszu roślinnego, białego proszku i kryształków oraz 4 wagi jubilerskie.
Po wstępnym badaniu narkotesterem okazało się, że to ponad 70 gramów marihuany, 64 amfetaminy i 28 gramów 2CB. W różnych miejscach mieszkania ujawnione były jeszcze pojedyncze woreczki z tego rodzaju substancjami. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 170 gramów zabronionych środków.
31-latek i 25-latka trafili do policyjnego aresztu. W toku czynności okazało się, że zabezpieczone w mieszkaniu narkotyki należą do kobiety. Ostatecznie usłyszała ona zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających, a jej towarzysz ich posiadania. Mieszkanka Koronowa trafiła do prokuratora, który po analizie materiałów sprawy zastosował wobec niej policyjny dozór.
Materiał: KWP Bydgoszcz
Czytaj również
- Areszt za usiłowanie zabójstwa. Kilkukrotne dźgnął nożem dwie osoby
- Kierowcę oślepiło słońce. Doprowadził do kolizji trzech pojazdów
- Pożar renault. Spaliła się komora silnika oraz wnętrze pojazdu
- Zderzenie dwóch osobówek. Jedna osoba zabrana do szpitala
- Pożar samochodu dostawczego. Doszło do samozapłonu na S10
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!