Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
27 listopada 2023

Policjant odwiedził 3-letnia Maję. Sprawił wielką radość dziewczynce

fot. pow.

fot. pow.

Policjanci na co dzień spotykają się z dziećmi i młodzieżą# na różanego rodzaju zajęciach. Jednak są spotkania niecodziennie i takim była wizyta 3-letniej Mai zafascynowanej Policją u dzielnicowego z Dobrcza. To był jednak dopiero początek. Aspirant sztabowy Michał Kwaśny postanowił obdarować dziewczynkę „Polfinkiem” oraz innymi prezentami nawiązującymi do jej zainteresowań i złożył jej rodzinie wizytę.

Wszystko zaczęło się od pomocy prawnej, którą realizował dzielnicowy z Dobrcza. Wówczas do znajdującego się tam Punktu Przyjęć Interesantów przyszło małżeństwo z 3-letnią córką Mają. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie zainteresowania dziewczynki. W trakcie rozmowy dzielnicowego aspiranta sztabowego Michała Kwaśnego z jej rodzicami okazało się, że 3-latkę fascynuje Policja i wszystko, co z nią związane. Dlatego też, gdy okazało się, że rodzice idą na spotkanie z policjantem, koniecznie chciała z nimi iść. Z relacji mamy wynikało, że gdy córka widzi radiowóz to zawsze się zatrzymuje i przygląda temu, co robią policjanci. Już wówczas u dzielnicowego zrodził się pomysł, by przy najbliższej okazji podarować dziewczynce gadżet związany z Policją. Jak pomyślał, tak zrobił.

W miniony czwartek (23.11.2023), realizując czynności służbowe w rejonie zamieszkania Mai, złożył wizytę jej rodzinie. Jakże wielka radość malowała się na twarzy dziewczynki, gdy zobaczyła policjanta, a na dodatek okazało się, że ma dla niej niespodziankę. Aspirant sztabowy Michał Kwaśny podarował jej policyjną maskotkę Polfinka oraz inne gadżety związane z Policją.

Następnego dnia na telefon służbowy dzielnicowy otrzymał szczególne podziękowania od rodziny mówiące o tym jak wielką radość sprawił Mai swoim podarunkiem. Nie tylko zasypiała z policyjną maskotką, ale również towarzyszyła jej następnego dnia w przedszkolu. Zarówno pluszak jak i wizyta policjanta były tematem rozmów z kolegami i koleżankami oraz wychowawcami.

Pomagamy i chronimy, ale też sprawiamy radość dzieciom. Mai życzymy wszystkiego najlepszego i uśmiechów.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)