Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
09 listopada 2023

Powiatowe nagrody dla sportowców. Wyróżniono mieszkańców gminy

fot. Gmina Dobrcz

fot. Gmina Dobrcz

W dniu 30.10.2023 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyło się „Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla sportowców i trenerów z terenu powiatu bydgoskiego”.

Pierwsza część wydarzenia była poświęcona odznaczeniom Ministra Sportu „Za zasługi dla sportu”. Jednym z laureatów tego wyjątkowego wyróżnienia był Pan Jacek Dreger, który otrzymał brązową odznakę.

Pan Jacek Dreger - jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznych imprez sportowych dla młodzieży szkolnej. Posiada kwalifikacje w zakresie organizacji życia sportowego młodych ludzi, zwłaszcza w lekkoatletyce i biegach przełajowych. Jest oddanym działaczem sportowym i społecznym, cechuje go indywidualne podejście do młodego człowieka, co znajduje odzwierciedlenie w osiągnięciach trenowanych przez niego uczniach – szczególnie w lekkoatletyce. Ponadto pan Jacek Dreger rozwija zainteresowania uczniów w zakresie sportu, prowadząc kilka razu w tygodniu zajęcia pozalekcyjne.

Następnie wręczono nagrody I oraz II stopnia za osiągnięcia sportowe w 2022 roku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że laureatami nagrody I stopnia zostali jedynie nasi mieszkańcy:
1. Bartłomiej Sopoński – zawodnik Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego, zeszłoroczny zdobywca I miejsca podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Belgii (czwórka bez sternika);
2. Maksymilian Pawełczak – zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który w 2022 roku zdobył m.in. Mistrzostwo Świata w klasie 125cc (żużel).

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy im kolejnych sportowych sukcesów, natomiast organizatorom dziękujemy za możliwość uczestnictwa podczas tego ważnego wydarzenia

Oceń artykuł: 21 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)