Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:
28 sierpnia 2023

Projekt targowiska w Koronowie. Co zaplanowano?

fot. UM Koronowo

fot. UM Koronowo

Mieszkańcy, w szczególności Mieszkańcy ulic Witosa i Wąskotorowej! Rusza projekt targowiska w Koronowie!

Realizując systematycznie i konsekwentnie założone cele Patryk Mikołajewski Burmistrz Koronowa ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej targowiska przy ulicy Witosa wraz z zagospodarowaniem terenu.

Co zostało zaplanowane?
- Przede wszystkim projekt zadaszonego targowiska składającego się ze stanowisk o powierzchni do 6m2 w ilości do 180 takich miejsc.
- Jak targowisko to i również parkingi przy hali targowej wraz z terenami zielonymi i nawodnieniem.
- Zaprojektowana zostanie również toaleta miejska. Tak tak, będzie kolejny szalet.

Nowe tereny zielone!
Wyznaczony został obszar z przeznaczeniem pod park sensoryczny i ścieżki przyrodnicze wraz z terenami zielonymi i nawodnieniem. Będzie również teren relaksu i wypoczynku z tężnią, terenami zielonymi, nasadzeniami i roślinnością ozdobną oraz infrastrukturą dodatkową. Z myślą o najmłodszych zaplanowana została kolejna, tym razem mini - fontanna - przy istniejącym placu zabaw bądź parku sensorycznym.

Nadrzędnym celem jest uporządkowanie terenu poprzez zaprojektowanie nasadzeń, wykonanie trawników, nowych ciągów komunikacyjnych, parkingów.

Znajdzie się również miejsce na małą architekturę ogrodową: ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, oświetlenie oraz monitoring.

Co ważne - zgodnie z przyjętymi założeniami do 15 grudnia 2023 r. wykonana zostanie koncepcja z wizualizacją, którą Burmistrz Patryk Mikołajewski przedstawi Państwu, z prośbą o wyrażenie opinii.

Do postu załączona zostaje poglądowa grafika. Poglądowa - to znaczy, że jest to punkt wyjścia. Do szczegółów, uwag i opinii wrócimy w grudniu.

Materiał: UM w Koronowie

 

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)