Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
27 lutego 2023

Rok od wybuchu wojny. Jesteśmy razem solidarni z Ukrainą

fot. Gmina Białe Błota

fot. Gmina Białe Błota

Przypomnieli o tym uczniowie i nauczyciele w trzech prowadzonych# przez Gminę Białe Błota szkołach podstawowych, które w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, zorganizowały uroczyste spotkania, by wyrazić swoją solidarność z bestialsko zaatakowanym narodem.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach uczestniczyła w apelu, będącym wyrazem wsparcia dla obywateli Ukrainy. Na zaproszenie do udziału w uroczystości odpowiedzia Paweł Zuehlke, Zastępca Wójta Gminy Białe Błota. W sali gimnastycznej zebrali się natomiast uczniowie klas III- VIII razem z nauczycielami, witani przez Karolinę Pasieczną-Szpulecką, dyrektor szkoły i wicedyrektor Emilię Mrozowicz.

Minutą ciszy w tragiczny wymiar tej rocznicy wprowadził zebranych uczeń klasy VIII, Jan Osesek, oddając hołd ofiarom wojny, którzy zginęli, walcząc o wolność dla Ukrainy.

Podczas uroczystości uczniowie klas starszych wręczyli swoim ukraińskim kolegom list wsparcia i jedności z narodem ukraińskim, wyrażając nadzieję na zakończenie tej bezsensownej wojny. W podniosłej i jednocześnie pełnej serdeczności atmosferze dzieci z Ukrainy odśpiewały hymn państwowy, budząc wzruszenie wśród uczestników apelu. Uczniowie polscy i ukraińscy wyrecytowali również wiersz pt. ”Drzewo pokoju”, jako dziecięcy wyraz sprzeciwu wobec wojny.

W rytm melodii „Mamo tyś płakała” zespołu Sanah zaprezentowała się uczennica klasy V Maja Brudnoch wykonując ujmujący za serca taniec z flagą Ukrainy. Akcentem kończącym apel była przejmująca pieśń patriotyczna w wykonaniu Valentiny Zhurba, która po wybuchu wojny znalazła schronienie i pracę w szkole w Przyłękach.

Jednocześnie szkolne Koło „Caritas” rozpoczęło tygodniową zbiórkę darów dla Ukrainy, ze szczególnym uwzględnieniem środków higieny osobistej i materiałów opatrunkowych. Dary będzie można przynosić do szkolnej sali gimnastycznej szkoły w Przyłękach do piątku, 03.03.2023. Nad całością uroczystości czuwała Anna Barbachen, nauczyciel historii.

Inicjatorzy apelu chcieli podkreślić, jak ważna jest nasza pomoc dla obywateli Ukrainy, szczególnie teraz, rok po wybuchu wojny. W specjalnym przesłaniu, skierowanym z tej okazji do uczniów Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota zadeklarował, że nie znużymy się ani nie zmęczymy naszą pomocą i wsparciem. Jak zaznaczył, będzie to również wyraz determinacji oraz pamięci wobec wszystkich obywateli Ukrainy, których opór skutecznie przeciwstawia się rosyjskiej agresji.

Materiał: Gmina Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)